Będzie okazja, by zobaczyć Gniew z lotu ptaka

Okolice Gniewa z lotu ptaka
Tczew - Będzie okazja, by zobaczyć Gniew z lotu ptaka
W Gniewie ruszy kurs paralotniarstwa, który poprowadzi Andrzej Krzysiak ze Szkoły Swobodnego Latania w Kołobrzegu. Podczas kursu można będzie latać z instruktorem w tandemie, a na koniec odbyć samodzielny lot paralotnią nad Gniewem i jego okolicami.

W szkoleniu udział mogą wziąć osoby powyżej 16 roku życia, pozostałe tylko i wyłącznie za zgodą rodziców. Zapisów dokonywać można pod numerem telefonu 665 553 296 u Dariusza Pliszki, prezesa Fundacji Eskadra Rzeczypospolitej Polskiej. Organizacji tej latanie jest szczególnie bliskie. Od zeszłego roku zrzesza nie tyle co miłośników paralotniarstwa, a młodych fanatyków modelarstwa, którzy pragną propagować i popularyzować lotnictwo wśród lokalnej społeczności gminy Gniew.

Grupa spotyka się obecnie w byłym Domu Nauczyciela, korzystając z pomieszczeń gniewskiego gimnazjum. Co sobotę o godz. 15.00 rozpoczynają się zajęcia klejenia, malowania i naprawiania modeli samolotów, przygotowując się na nadejście wiosny i wyruszenie w plener. Na to trzeba jeszcze niestety trochę poczekać, ale już teraz gniewscy modelarze przygotowują się do latania na halowych spotkaniach. Jedno z nich odbyło się na początku marca w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Na spotkanie zaproszono starszych kolegów po fachu, którzy zaszczepiają w młodych modelarzach zamiłowanie do latania.

- Takie spotkania są dla nas zawsze wspaniałą nauką, a jednocześnie zabawą. Starsi koledzy pokazują nam okazałe makiety, służą pomocą i dobrą radą. To cudowne, że mogliśmy podziwiać majstersztyk latania modelami halowymi, wykonanymi ze specjalnej pianki EPP z podstawowymi elementami latania. Grupa była zachwycona - komentuje Dariusz Pliszka opiekun gniewskiej sekcji modelarskiej

Już w czerwcu eskadra po raz drugi zaprezentuje się podczas XIV Aero Model Show w Bobowie. Koszt uczestnictwa w około dwutygodniowym kursie wynosi 1500 złotych.
Drukuj
Prześlij dalej