Przedsiębiorco - nie musisz składać wniosku o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Przedsiębiorco - nie musisz składać wniosku o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł
Mikroprzedsiębiorcy, którzy otrzymali jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (do 5 000 zł) zgodnie z założeniami Tarczy Antykryzysowej 4.0 nie muszą już składać wniosku o jej umorzenie.

Warunkiem umorzenia pożyczki jest prowadzenie działalności gospodarczej przez 3 miesiące od dnia jej udzielenia.

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie będzie dokonywał weryfikacji okresu prowadzenia działalności gospodarczej na podstawie danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego.

Warto również nadmienić, że środki pochodzące z pożyczki nie podlegają egzekucji sądowej ani administracyjnej, a w razie ich przekazania na rachunek płatniczy, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego.


Szczegółowe informacje na temat realizowanych zadań w ramach Tarczy Antykryzysowej publikujemy na bieżąco na naszym profilu www.facebook.com/puptczew

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Tczew Kolen_gość

  01.07.2020, 22:43

  Precz z piSiorem i długopisem.

  Znowu ten PiS coś wymyślił. Umarzają kredyty kto to słyszał? Przedsiębiorcy powinni zastrajkować i wyjść na ulicę i rzucać kamieniami w dom Kaczyńskiego. Tylko Trzaskowski potrafi zrobić porządek.

  Odpowiedz
  IP: 192.241.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.