Akcja KOCIEWIE!, czyli letnie pomysły na spędzenie wolnego czasu...

Lato na Kociewiu (fot. LOT Kociewie)
Tczew - Akcja KOCIEWIE!, czyli letnie pomysły na spędzenie wolnego czasu...

zobacz galerię zdjęć: 2
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim imprezy plenerowe, festyny i koncerty... Gdzie warto się wybrać? W który weekend zarezerwować czas? Z pomocą przychodzi Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, która w ramach długoletniego projektu "akcja KOCIEWIE" zebrała najważniejsze wydarzenia z regionu. Kalendarz imprez rozpoczyna się wraz z weekendem majówkowym, a kończy jesienią, w październiku.

- Kalendarz wydarzeń to zestawienie najważniejszych imprez z Kociewia. Tworzymy go przy współpracy z organizatorami imprez już ponad dekadę i z każdym rokiem projekt się rozwija - mówi Piotr Kończewski, dyrektor LOT KOCIEWIE. - Na początku był to plakat z kilkoma imprezami, potem plakaty na wiosnę, lato, oddzielnie lipiec, sierpień. Od paru lat wydajemy to w formie broszury. Wydarzenia w nim umieszczone to zarówno duże eventy, imprezy o ugruntowanej tradycji, ale nierzadko też wydarzenia o mniejszej skali - ale zawsze takie, które są wizytówką regionu.


Kalendarz imprez można pobrać na stronie www.lot.kociewie.eu w zakładce [publikacje] lub bezpłatnie otrzymać w Kociewskim Ośrodku Informacji Turystycznej w Tczewie, przy ulicy 30 Stycznia 4. Publikacja dostępna jest też w wielu ośrodkach kultury, urzędach gmin, miast.


Oprócz zestawienia wydarzeń w formie papierowej częścią "akcji KOCIEWIE" są posty na Facebooku, które zbierają imprezy na cały weekend.
- Już od kilku sezonów od maja do końca października, co czwartek publikujemy zestawienie wydarzeń, które odbywają się w Regionie od piątku do niedzieli. Są to wszystkie imprezy zaplanowane na dany weekend. W ten sposób chcemy pokazać różnorodność i szeroki wachlarz propozycji, który dla mieszkańców oraz turystów przygotowali organizatorzy - podkreśla Piotr Kończewski.

Zestawienie regionalnych wydarzeń można znaleźć na fanpage'u Kociewie Łagodna Kraina [www.facebook.com/kociewie].

Wakacje to szczególny czas dla turystów. Wspaniała pogoda oraz sezon urlopowy sprzyja poznawaniu nowych miejsc. W agroturystykach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych oraz hotelach przebywa wiele osób, które również także poza weekendem chciałyby mieć okazję uczestniczyć w lokalnych imprezach. Jednak często nie mają wiedzy co w tygodniu dzieje się w okolicy. Na tę potrzebę odpowiada wakacyjna odsłona "akcji KOCIEWIE" prowadzona przez LOT KOCIEWIE. Mowa o specjalnym newsletterze przygotowywanym przy współpracy organizatorów imprez i rozsyłanym do gestorów turystyki. To szczegółowy wykaz wydarzeń, który zawiera zarówno te duże przedsięwzięcia oraz małe, lokalne inicjatywy, festyny, zajęcia dla dzieci i spotkania planowane z krótkim wyprzedzeniem.
- Cotygodniowe zestawienie imprez przygotowywane przez LOT KOCIEWIE jest bardzo dobrze odbierane przez naszych gości, którzy często z niego korzystają. W ten sposób odwiedzający naszą agroturystykę mogą zaplanować czas wolny i przez cały tydzień znaleźć ciekawe propozycje oferowane im podczas urlopu w bliższej lub dalszej okolicy - stwierdza Arkadiusz Pstrong z Toskanii Kociewskiej koło Nowego nad Wisłą.


Warto już teraz zajrzeć co ciekawego będzie się działo na Kociewiu w ten wiosenno-letni czas i zaplanować urlopowe dni czy wolne weekendy. Więcej informacji z Regionu udziela:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew
info@kociewie.eu, tel. 58 531 37 41
www.facebook.com/kociewie, www.facebook.com/lot.kociewie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Ona..._gość

  27.04.2019, 20:02

  faktycznie starają się ...

  ... i tylko osoby nieznające specyfiki regionu lub niechętne jakiejkolwiek działalności na rzecz regionu mogą z lekceważeniem podejść do promocji Kociewia. LOT Kociewie robi nawet więcej, niż inni i szczodrzej obdarzani środkami finansowymi odpowiednicy. Bez pieniędzy pozwalających promować nas na arenie międzynarodowej możemy tylko liczyć na przypadkowych turystów lub to, co mamy obecnie, a więc swoistą "Cepeliadę" na lokalne potrzeby. Nie mniej jednak lepsze to, niż nic nierobienie. Grażynkom i Januszom w zupełności wystarczy taka rozrywka pozwalająca zapomnieć o odciskach nabytych przy taśmie w Dovista lub Flex-ie a wykształciuchów można skazać na banicję.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • +2

  gość_gość

  28.04.2019, 14:59

  +

  fajne

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA