Sprawdzili złomowiska i odzyskali skradzione pojazdy

Akcja mundurowych (fot. KWP Gdańsk)
Sprawdzili złomowiska i odzyskali skradzione pojazdy

zobacz galerię zdjęć: 3
Ponad 500 sprawdzonych pojazdów i niemal 100 kontroli punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi odzyskali 4 utracone w wyniku przestępstwa pojazdy i zabezpieczyli kolejne 3, które nosiły ślady przerabiania niezgodnego z prawem. To rezultat działań pomorskich służb, nadzorowanych przez policjantów z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy udziale mundurowych z komend miejskich i powiatowych Policji oraz funkcjonariuszy WIOŚ i ITD, które zostały przeprowadzone na terenie województwa pomorskiego. Kontrole odbyły się także na terenie powiatu tczewskiego - udało się odnaleźć auto skradzione na terenie Tczewa.

Dzięki wspólnej pracy policjantów z Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego, a także przy udziale Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzono działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.

Mundurowi poddali szczegółowej kontroli 90 punktów złomowania i dystrybucji używanych części pod kątem ich legalności, w tym wcześniej wytypowanych garaży, warsztatów i hal magazynowych, gdzie przechowywano skradzione pojazdy bądź rozbierano je na części. W czasie trwających działań funkcjonariusze sprawdzili 525 pojazdów pod kątem ich legalności, a także wylegitymowali 299 osób.

- W rezultacie działań na terenie Gdańska, a także powiatu kartuskiego, sztumskiego oraz tczewskiego mundurowi odzyskali 4 utracone w wyniku przestępstwa pojazdy w tym bmw, nissana, mazdę oraz audi o łącznej wartości niemal 300 tysięcy złotych. Dwa z nich zostały skradzione w Holandii oraz Danii, kolejne z terenu Warszawy i Tczewa. - informują policjanci.


Funkcjonariusze zabezpieczyli także kolejne 3 pojazdy o wartości ponad 200 tysięcy złotych, które nosiły ślady przerabiania niezgodnego z prawem. Tabliczki znamionowe tych pojazdów nosiły ślady niefabrycznego montażu.

W działaniach udział brali także specjaliści z zakresu mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy badają zabezpieczone pojazdy, ich autentyczność oznakowań identyfikacyjnych oraz sporządzą opinię kryminalistyczną, która posłuży jako materiał dowodowy w sprawach.

Akcje mundurowych ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej będą odbywały się cyklicznie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • kebeke_gość

  10.04.2024, 16:24

  dziupla

  Jest i dziupla z 30-go Stycznia. He, he.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.