Spędź "Wakacje z WOT"

Wojska Obrony Terytorialnej (fot. mat. prasowe)
Tczew - Spędź "Wakacje z WOT"
Uczniowie szkół średnich, studenci a także nauczyciele oraz wykładowcy mogą tegoroczne wakacje spędzić w wyjątkowy sposób - zostając żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Projekt "Wakacje z WOT" jest następstwem zakończonego sukcesem przedsięwzięcia ,,Ferie z WOT", który skierowany był do uczniów szkół średnich oraz kadry dydaktycznej tych placówek. W nowej inicjatywie Wojsk Obrony Terytorialnej mogą wziąć udział również studenci oraz wykładowcy uczelni wyższych, dzięki czemu będą mogli odbyć szkolenia podstawowe, złożyć przysięgę wojskową i wstąpić w szeregi Terytorialsów bez konieczności rezygnowania z nauki lub pracy dydaktycznej.

Do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, lecz by dopełnić wszelkich formalności warto już teraz pomyśleć o udziale w projekcie. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio mogą złożyć wniosek we właściwej dla miejsca zameldowania Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub zgłosić swój akces za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wcielenie ochotników do pomorskiej brygady odbędzie się 28 czerwca w 71 batalionie lekkiej piechoty w Malborku - tym samym rozpocznie się 16-dniowy cykl szkolenia podstawowego. Jego ukoronowaniem będzie uroczysta przysięga wojskowa, po złożeniu której staną się oficjalnie żołnierzami najmłodszego, piątego rodzaju polskich sił zbrojnych.

Warto przypomnieć, że zanim ruszy szkolenie w ramach "Wakacji z WOT", 9 maja w 71 blp w Malborku nastąpi wcielenie rekrutów na tzw. "szesnastkę", a 17 maja rozpocznie się 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Uroczysta przysięga żołnierzy, którzy w tych terminach zasilą 7 PBOT, odbędzie się 24 maja na placu Zwycięstwa w Słupsku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -4

  Edek_gość

  29.04.2019, 00:06

  Idealne rozwiązanie problemu nauczycieli jeśli chcą zarabiać więcej. Niech dorobią do tej głodowej pensji w WOT - tam chyba dostaną tyle ile chcieli podwyżki.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx6 
 • +6

  Aśka _gość_gość_gość

  29.04.2019, 06:10

  Oj Edek,bozia rozumu poskąpiła.

  Cytuj
  IP: 76.90.xx8.xx4 
  +1

  Op_gość

  29.04.2019, 07:15

  Przydałoby się paru nauczycieli, ale wcześniej chyba psychiatrów, szczególnie dla ojca założyciela.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx7.xx0 
 • +11

  Kalafior_gość

  29.04.2019, 05:45

  A gdzie tradycyjny poniedziałkowy artykuł "bilety do kina już rozdane"? Zapomnieliście?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx3 
 • +5

  Lom_gość_gość

  29.04.2019, 07:09

  Propagandy ciąg dalszy. Widać MON nie ustaje w działaniach - co dwa tygodnie takie teksty wypuszcza. Jak słyszę "terytorialsi" to mi się żołądek skręca. Dlaczego nie napiszą od razu : zielone ludziki, formacja utworzona w celach politycznych, lep dla różnego rodzaju świrów, którzy mają posłużyć wodzowi w odpowiednim momencie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx0 
 • Dziki_max _gość

  29.04.2019, 11:58

  Wakacje

  Jakbym miał iść do armii czy na ten obóz z harcerzykami w wakacje to musiałbym na mózg upaść... czy kogoś z kierownictwa tej frakcji tudzież w sztabie MON pogrzało do reszty całkiem skoro myślą że ludzie ochoczo pójdą w mundur zamiast jechać nad morze, w góry lub gdziekolwiek bądź...?? Powodzenia. Ja póki co mam ubaw z tego pomysłu aż miło.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx0 
 • +2

  gter_gość

  29.04.2019, 12:52

  Ja moge przeciwiczyc ale ucieczke z kraju na wypadek jakby wybuchła wojna :)

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx3.xx8 
 • +2

  mirek_gość

  29.04.2019, 17:05

  wakacje są od odpoczynku :) ale w sumie jak ktoś lubi, to niech ma; osobiście jako doktorant nie widzę większego sensu w tych szkoleniach, bo: 1. 16 dni to mało, 2. potrzebne jest odświeżanie umiejętności - najczęściej wiedza po ok. 2-3 miesiącach bez powtarzania ginie bezpowrotnie, 3. (osobiste) nie uśmiecha mi się słuchanie od kogokolwiek rozkazów, kto nie płaci mi przynajmniej średniej krajowej.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.