Policjanci pouczali seniorów jak nie paść ofiarą oszustów

Policyjna debata z seniorami (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci pouczali seniorów jak nie paść ofiarą oszustów

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo seniorów". Spotkanie odbyło się wczoraj o godzinie 10.30 w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przy ul. Niepodległości 10. Głównym celem spotkania mundurowych z uczestnikami debaty było podniesienie ich świadomości oraz uwrażliwienie na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa kradzieży, włamań, czy oszustw na tzw. "wnuczka". Ponadto uczestnicy debaty dowiedzieli się jak uchronić się przed cichym zabójcą jakim jest czad.

Wczoraj (19 września br.) o godzinie 10.30 w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przy ul. Niepodległości 10 odbyła się debata społeczna. Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie - mł. insp. Mariusz Cybulski, który przywitał przybyłych gości oraz wprowadził uczestników w szczegóły debaty. Funkcjonariusze w przygotowanej prezentacji zwracali szczególną uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych. Przestrzegali przed oszustami działającymi tzw. metodą "na wnuczka" czy też "na policjanta". Mundurowi przedstawili mechanizm działania przestępców, którzy dzwoniąc przeważnie do osób starszych udają bliskich i wyłudzają pieniądze. Policjanci podkreślili, że służby państwowe nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

W debacie uczestniczył również Mariusz Stawicki z Państwowej Straży Pożarnej z Tczewa, który informował, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Dlatego funkcjonariusze przestrzegali aby była w pomieszczeniach odpowiednia wentylacja oraz sprawdzane odpowiednio urządzenia gazowe, piece i kominki. Dodatkowo mundurowi zachęcali do zakupu czujek tlenku węgla. Stróże prawa zachęcali również uczestników debaty do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

- W trakcie spotkania rodziły się wśród obecnych osób pytania, na które odpowiadali prelegenci. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -2

  GORSZY SORT_gość_gość_gość

  20.09.2018, 15:55

  TO prost!

  Nie wierzyć pisiorom!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx4.xx1 
 • +2

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  20.09.2018, 20:12

  Kompetencja !?

  To dlaczego nie zapewniają bezpieczeństwa do czego są powołani , a zabezpieczają marsze i wiece zwolenników pis ! Zacznijcie wypełniać ślubowania i stójcie na straży prawa !!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx5.xx2 
  -2

  ON_gość

  21.09.2018, 09:51

  Pisiorem to cię twój stary posuwa jak idziesz spać.

  Cytuj
  IP: 43.225.xx4.xx9 
 • +4

  kik_gość

  20.09.2018, 19:15

  "pouczali"? Ma bardzo pejoratywne znaczenia, podejrzewam, ze policjanci raczej szkoli, doradzali, informowali a nie pouczali

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +1

  Eee_gość

  21.09.2018, 10:11

  A czy mylycja pouczali że jeśli trafi się na dołek to zabijają bo pracujący tam ludzie to potencjalni mordercy

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.