Stypendia premiera dla dziesiątki najlepszych

Stypendia wręczono w II LO w Tczewie (fot. Biuro Promocji Powiatu)
Tczew - Stypendia premiera dla dziesiątki najlepszych
Do uzdolnionych młodych ludzi z ośmiu powiatów naszego województwa powędrowały stypendia Prezesa Rady Ministrów. Młodzież nagrody odebrała w tczewskim II Liceum Ogólnokształcącym.

Oprócz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego, stypendia wręczono również młodym ludziom z powiatów kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego i sztumskiego. Nasz powiat reprezentowała 10-osobowa grupa uczniów. Dyplomy wręczył wicewojewoda pomorski, Michał Owczarczak. W tym roku premier wyróżnił 220 stypendystów, z czego 151 stanowią dziewczęta - średnią ocen powyżej 5,0 osiągnęło aż 178 stypendystów. Średnia ocen wyróżnionych wyniosła aż 5,90. Była to już 13 edycja rozdania stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

Dla kogo stypendia?

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z pow. tczewskiego w roku szkolnym 2009/2010

Artur Czaja - Technikum nr 4 w Tczewie
Dominika Sieg - III Technikum w Tczewie
Laura Gretkowska -Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie
Kacper Czapski - Technikum w Swarożynie
Aleksandra Magdalena Witkowska - II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie
Paula Flaczyńska - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Tczewie
Kamil Wójcik - Technikum nr 1w Tczewie
Arkadiusz Węsierski - Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie
Beata Kubaś - Liceum Ogólnokształcące w Gniewie
Zofia Wojtysiak - III Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej Szkoła Katolicka w Tczewie

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • genialni ;)_gość

  04.12.2009, 07:39

  średnia 5,9? nieprawdopodobne.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx6 
 • kierowca roweru_gość

  04.12.2009, 09:50

  to be or not to be no-life

  Czy z życia można wycisnąć jeszcze więcej? Można. http://demotywatory.pl/102406/Srednia-ocen-60

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx5 
 • Reso_gość

  04.12.2009, 10:50

  To jest fajne przeżycie otrzymać takie stypendium Prezesa Rady Ministrów ;) Za czasów szkoły średniej sama otrzymałam 2 razy pod rząd takie stypendium. Uczucie rewelacyjne , kiedy każdy gratuluje i ma się satysfakcje ze swoich osiągnięć.Mam tylko taką nadzieję ,że na studiach również będę cieszyła się takimi osiągnięciami. A obecnym stypendystom gratuluję i życzę dalszych sukcesów na drodze edukacyjnej :)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx8.xx5 
 • megi

  05.12.2009, 18:33

  :*

  pan Wieeesiu :* i love you

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  C>K>M_gość

  06.12.2009, 12:42

  Pamiętam z własnych czasów jak "prymusi" robili takie średnie, jak mieli 6 z 2-3 przedmiotów, to reszta nauczycieli miała nakaz stawiania szóstek, żeby nie zepsuć średniej. Największy łamaga miał szóstkę z WF bo przecież prymus. Dziwnym trafem mieli też szóstki z przedmiotów, z których niby nie można było dostać szóstki, bo nie było żadnych olimpiad etc. Tuningowanie rzeczywistości przez dyrektorów-wuefistów.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia