Groźne wypadki na drodze krajowej nr 91

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Groźne wypadki na drodze krajowej nr 91
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 4. do 10. października zanotowano łącznie 16 zdarzeń, z czego 6 stanowią pożary, 9 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

08.10.2010 r. Piaseczno DK nr 91
Około godz. 10.00 na 79 kilometrze drogi krajowej nr 91 doszło do zderzenia samochodu osobowego opel vectra z samochodem ciężarowym man. W wypadku zginęła jedna osoba. Przyczyną zdarzenia było przeprowadzanie manewru wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym. W usuwaniu skutków wypadku udział brały po dwa zastępy z KP PSP Tczew i OSP Gniew.

08.10.2010 r. Tczew, Aleja Solidarności
Około godz. 22.42 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW i ciężarowej scanii. W wypadku ranna została jedna osoba. Przyczyną zdarzenia było nagłe zjechanie na lewy pas jezdni przez samochód osobowy. W usuwaniu skutków wypadku udział brały cztery zastępy z KP PSP Tczew.

09.10.2010 r. Tczew Al. Solidarności
Około godz. 15.15 w wyniku niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, a w następstwie zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ranna została jedna osoba. W usuwaniu skutków wypadku udział brały cztery zastępy z KP PSP Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • C>K>M

  12.10.2010, 18:57

  Aleja Solidarności

  Skrzyżowanie przy Carinie. ZBYT KRÓTKIE ODSTĘPY MIEDZY ZAPALANIEM SIĘ KOLEJNYCH ŚWIATeł. 1) Skręcając z ul. Armii Krajowej w kierunku Gdańska po przepuszczeniu jadących od strony flextronics w ak zbyt szybko zapala się zielone dla jadących od strony dziczka prosto w stronę Gdańska. Samochód chcący skręcić w lewo jest praktycznie taranowany przez prujących prosto na Gdańsk Aleją Solidarności, zwłaszcza, że jadący od strony flexa też lubią wjechać na pomarańczowym. Pół biedy jak wszyscy stoją, gorzej jak ktoś leci AS z dużą prędkością i mu wskoczy zielone. 2) Jadąc od strony Gdańska mało kto zwalnia do przepisowych 50km/h więc często próbuje przelecieć na pomarańczowym, gdy zapala się już zielone dla jadących z AK. Zróbcie coś z tymi światłami bo będzie tragedia.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.