Biwakowali w Tczewie z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Biwak harcerski (fot. mat. prasowe)
Biwakowali w Tczewie z okazji Dnia Myśli Braterskiej

zobacz galerię zdjęć: 4
W Tczewie odbył się coroczny biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który jest obchodzony 22 lutego przez wszystkie harcerki i harcerzy w Polsce i skautów na całym świecie z okazji urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, które uświadamia skautom na całym świecie, jak wielu ich jest. W tym roku coroczny biwak odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie.

Biwak rozpoczął się od oficjalnego apelu oraz mszy świętej w kościele NMP, równolegle odbyły się zajęcia z duchowości przeprowadzone przez hm. Karolinę Kornas-Bojaronus.

W sobotę 24.02.2024 odbyła się główna część biwaku - po śniadaniu wszyscy ruszyli na bieg harcerski, gdzie każdy pion miał przygotowane punkty specjalnie dla siebie, a w tym roku swoją trasę posiadała też kadra oraz rodzice! Poranne zajęcia dla rodziców i harcerzy starszych poprowadził notariusz Jakub Aleksandrowicz, który jest również instruktorem harcerskim, a po nich spotkanie poprowadził Zastępca Prezydenta Adam Urban.

- Po południu odbyły się zajęcia przeprowadzone przez różne grupy rekonstrukcyjne, służby mundurowe oraz wiele więcej ciekawych osobistości, którym bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia! - mówi w imieniu organizatorów, Sławomir Kussowski. - Wieczorem odbył się klimatyczny krąg całego Hufca, podczas którego rozmyślaliśmy wspólnie nad tym, czym jest braterstwo oraz śpiewaliśmy wspólnie harcerskie piosenki. To był dzień pełen braterskiej myśli, który będzie zapamiętany przez wielu harcerzy na bardzo długo.


Dziękujemy dziękują całej kadrze biwaku:

Pwd. Natalia Wujecka - komendantka biwaku
Pwd. Sławomir Kussowski - zastępca komendantki biwaku i kwatermistrz
Hm. Grzegorz Oszmana - oboźny
Pwd. Małgorzata Zielka - kadra programowa ds. metodyki zuchowej
Pwd. Natalia Jarońska i pwd. Franciszek Kończewski - kadra programowa ds. metodyki harcerskiej
Pwd. Paulina Tokarska, pwd. Karolina Radtke i dh. Julia Klunder - kadra programowa ds. metodyki starszoharcerskiej
Hm. Karolina Kornas-Bojaronus i dh. Zuzanna Pionk - kadra programowa ds. metodyki wędrowniczej

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • qq_gość

  15.03.2024, 05:55

  długo pisaliście te wypociny :D

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • hoho_gość

  15.03.2024, 07:59

  czuj_duch

  Może dopiero teraz doszli do siebie po biwaku?

  Cytuj
  IP: 83.13.xx3.xx5 

  qq_gość

  15.03.2024, 11:17

  że piwak w sensie ? :)

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.