Susza na Pomorzu. Będzie zakaz wstępu do lasów?

Pożar lasu
Tczew - Susza na Pomorzu. Będzie zakaz wstępu do lasów?
W związku z utrzymującą się suszą z dnia na dzień wzrasta stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy ostrzegają, że wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Sytuacja zaczyna być bardzo groźna, ponieważ zarówno w całym kraju jak i w pomorskich lasach utrzymuje się trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

- W imieniu strażaków i leśników apeluję o zachowanie ostrożności podczas korzystania z lasu. Najmniejsze źródło ognia może spowodować powstanie pożaru. Proszę pamiętać, że przy dużym zagrożeniu pożarowym nadleśniczy wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu. Dzieje się to w momencie, jeżeli przez kolejnych pięć dni wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9.00 będzie niższa od 10 proc. Lasy oznakowuje się wtedy tablicami ustalonego wzoru z podaniem powodu wprowadzenia zakazu. - informuje Karol Skonieczny Starszy Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwa w Starogardzie Gdańskim.

Za nieprzestrzeganie zakazu wstępu do lasu grozi mandat w wysokości do 500 zł. Sytuację w okolicznych lasach można na bieżąco śledzić na stronie - www.starogard.lasy.gov.pl .

Dodajmy, że wczoraj płonął m. in. las w okolicy Morzeszczyna. Jak informuje st. kpt. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta KP PSP w Tczewie, w wyniku pożaru spłonęło około 400 metrów kw. lasu. Pożar pojawił się najprawdopodobniej od iskry, która powstała po tym, jak silny wiatr zerwał linię energetyczną. Ze względu na suszę strażacy apelują o ostrożne obchodzenie się z ogniem. Tylko wczoraj strażacy interweniowali 15 razy z powodu zdarzeń związanych z silnym wiatrem i ogniem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  Zibi_gość_gość

  24.04.2019, 21:12

  Ładna pogoda

  A co drugi prostak cieszy się z ładnej pogody,zadzwjajace jak krótkowzroczni są ludzie. Lasy cięte na potęgę, wzrost zawartości CO2 w atmosferze, temperatura do gory i mamy efekty.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx4 
 • +3

  Bio Mama_gość

  24.04.2019, 22:08

  Dobrze, że jest jeszcze ryneczek lidla.

  Lasów już nie ma, w telewizorze tak mówili na TVN. A mogły być prywatne, niemieckie. Teraz już za późno.

  Cytuj
  IP: 155.133.xx7.xx1 
 • -2

  Zibi_gość_gość

  25.04.2019, 23:59

  Las

  "Lasów już nie ma, w telewizorze tak mówili na TVN. A mogły być prywatne, niemieckie. Teraz już za późno."

  Nie oglądam TVN a tym bardziej tvPIS.Kieruje się tylko rzetelnymi danymi.Interesuje się ustaleniami COP 24 i tym co sam zaobserwowałem.Wystarczy wystawić swój tłusty tyłek poza obręb miasta i zaobserwować co się dzieje.Malo tego, wystarczy skierować swój nierozgarnięty wzrok na zewnątrz, poza cztery ściany i zastanowić się nad tym co można zobaczyc.Jakich jeszcze dowodów potrzeba?Kim trzeba być żeby negować te wszystkie fakty?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA