Plac zabaw wkrótce w nowej odsłonie

Na bulwarze trwają prace (fot. tcz.pl)
Tczew - Plac zabaw wkrótce w nowej odsłonie
Na bulwarze nad Wisłą trwają prace związane z modernizacją jednego z najpopularniejszych placów zabaw w naszym mieście. W ciągu kilkunastu dni pojawi się nowa, bezpieczna nawierzchnia i zabawki - w pełni przyjazne także dzieciom niepełnosprawnym.

Plac na bulwarze modernizowany jest etapami. Od lata dzieciaki z Tczewa i okolic korzystają z odświeżonej infrastruktury w części dla najmłodszych. Część zadań to efekt budżetu obywatelskiego. Jakiś czas temu Zakładowi Usług Komunalnych po serii problemów - udało się też rozstrzygnąć przetarg na dalszą rozbudowę tego miejsca.

- Roboty trwają. Mamy nadzieję, że całość uda się zamknąć w tym tygodniu - mówi nam Przemysław Boleski, dyrektor ZUK.

Najważniejszą zmianą będzie pojawienie się tzw. bezpiecznego podłoża dla najmłodszych, które ma zabezpieczać przed upadkiem. Plac będzie doposażony - a całość ma być dostosowana dla dzieci na wózkach inwalidzkich i z ograniczeniami ruchowymi. Nowe zabawki pojawią się też w części dla dzieci starszych, tam gdzie już jakiś czas temu zdemontowano stare urządzenia.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • A_gość

  14.11.2017, 23:11

  Brawo

  plac zabw bez piachu bardzo dobry pomysł

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA