Nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości - jeszcze trzy miejsca

Dom Przedsiębiorcy (fot. tcz.pl)
Tczew - Nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości - jeszcze trzy miejsca
Trwa nabór dla przedsiębiorców, którzy chcieliby ulokować swoje firmy w inkubatorze Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Oferta kierowana jest do osób, które zamierzają otworzyć działalność gospodarczą lub ją prowadzą nie dłużej niż rok - w szczególnych przypadkach ten okres może być dłuższy.

Inkubator dysponuje jeszcze trzema pomieszczeniami o powierzchniach - 12,23 m2; 12,75 m2 i 14,00 m2, wyposażonymi w sprzęt komputerowy i biurowy. Jakie są korzyści dla przyszłych klientów Domu Przedsiębiorcy?

- To m. in. dobra lokalizacja w nowo wyremontowanym budynku o wysokim standardzie, zlokalizowanym w sercu miasta, niskie koszty prowadzenia działalności, dzięki preferencyjnym warunkom finansowym wynajmu lokalu (25zł + 23% VAT za m2), a także nieodpłatne korzystanie z Internetu, pakietu reklamowego oraz nowoczesnej sali konferencyjnej. Przedsiębiorcy mogą liczyć również na darmowe usługi doradcze i konsultacje dla firm na miejscu, przyjazne otoczenie i sąsiedztwo innych firm nastawionych na sukces oraz ułatwianie nawiązywania kontaktów ze środowiskiem biznesowym. - wylicza Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Zgłoszenia należy składać na formularzach dostępnych na stronie www.dp.tczew.pl (zakładka: Inkubator) w pokoju nr 14, 15 lub 16 I piętra Domu Przedsiębiorcy w Tczewie, ul. Obrońców Westerplatte 3. Eksperci na bieżąco będą oceniali wnioski.

Kontakt
tel. 58 777 53 41 (42, 43)
fax 58 777 53 43
email: pietrzkiewicz@um.tczew.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +10

  Gość_gość

  20.01.2012, 00:48

  Przedsiębiorczości? Chyba raczej nie...

  Inkubator przedsiębiorczości. Przedsiębiorczości!!! Przedsiębiorczość to cecha pozwalająca na znalezienie swojego miejsca na rynku (wolnym rynku!), a zadaniem tego inkubatora jest dotowanie nawet najbardziej kretyńskich przedsiębiorstw, byleby spełniały jakieś tam biurokratyczne kryteria. Samo istnienie takiego tworu jest dokładnie czymś odwrotnym do działania na rzecz rozwoju cechy "przedsiębiorczość" w społeczeństwie. Już za nim takie przedsiębiorstwo wystartuje jest nauczone, że jak równasz szereg i całujesz urzędasa w sam środek d*py to będziesz miał łatwiej w biznesie. Mamy na to inne słówko - "kumoterstwo", a takie działanie jest najprostszą drogą od wolnego rynku do oligarchii. Pominę juz takie niuanse jak statystyka wg. której prawie 9 na 10 przedsiębiorstw wyhodowanych w tym "inkubatorze przedsiębiorczości" upada po pierwszym roku bez potężnych zastrzyków finansowych. To jest najlepszy dowód na to, że tej inkubator nie inkubuje przedsiębiorczości tylko brak zaradności. Każdy głupek potrafi prowadzić przedsiębiorstwo jeżeli dostaje takie dotacje, że praktycznie nie musi generować jakichkolwiek zysków aby się utrzymać. Tylko czy o to nam chodzi i czy nas na to stać?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • -3

  gośc_gość

  20.01.2012, 08:06

  Uwielbiam takie teksty :D Gdyby było kolesiostwo to już dawno cały inkubator byłby zajęty. Skąd wiesz ile zostało złożonych podań a w związku z tym ile projektów/pomysłów/business planów odrzucono? Byłeś? Sprawdzałeś? Znasz procedurę, regulamin przyznawania miejsca w inkubatorze. Droga do oligarchii:D no to chyba pomylił Ci się ustrój. No cóż - generalnie jestem na tak ale co do szczegółów jestem na nie :D

  Cytuj
  IP: 87.204.xx7.xx8 
  +2

  obywatel_gość

  20.01.2012, 08:50

  Idea Domów Przedsiębiorcy była już mocno nieaktualna w momencie powstania naszego tczewskiego. Cena oferowana za biura jest za wysoka odpowiednio 376 zł, 392 i 430 zł. Jaka ze startujących firm jest w stanie tyle zapłacić?

  Cytuj
  IP: 83.11.xx3.xx9 
 • koko_gość

  05.02.2012, 21:03

  inkubator

  jestem gleboko przekonany ze pomysl jest autorstwa Pani Sliwinskiej po to tylko aby kase mogl trzepac niezastapiony inwestor zastepczy czyli firma Pana Sliwinskiego ,i calkowicie zgadzam sie z kolega z pierwszego komentarza Pomysl wyjatkowo zly nieprzynoszacy zadnych realnych korzysci dla miasta.

  Odpowiedz
  IP: 80.187.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.