Ogród nadziei - będą kwestować na potrzeby hospicjum

Ogród nadziei
Tczew - Ogród nadziei - będą kwestować na potrzeby hospicjum
W niedzielę, 5. czerwca, przy hospicjum w Tczewie (dawny Szpital Kolejowy) odbędzie się festyn połączony ze zbiórką pieniędzy w ramach corocznej akcji charytatywnej "Ogród Nadziei". Dochód przeznaczony będzie na wsparcie tczewskiego hospicjum.

Z pozyskanych dzięki kweście środków hospicjum chce zakupić łóżka z uposażeniem, materace przeciwodleżynowe i koncentratory tlenu. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Ogród Nadziei" w Tczewie przy pomocy Tczewskiego Centrum Zdrowia. Festyn rozpocznie Msza Św. w intencji chorych przebywających w szpitalu i ich rodzin oraz za zmarłych pacjentów hospicjum.

- Zapewniamy bogaty program artystyczny i różne atrakcje dla osób w każdym wieku, m.in. występy dzieci z Przedszkola "Jarzębinka", "Czwóreczka", Akademia Krasnoludków i z ul. Kościuszki. Będzie także Orkiestra Harcerska i Michał Saidowski, konkursy dla dzieci i loteria fantowa. To tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla odwiedzających nasz "Ogród Nadziei". Nie zabraknie czegoś dla podniebienia: wspaniałych ciast wykonanych przez personel szpitala, "strażackiej grochówki", domowego bigosu, kiełbaski z grilla i chrupiącej kromki chleba ze smalcem i ogórkiem. - tłumaczy w imieniu organizatorów Teresa Sychmeler. - Serdecznie zapraszamy 5. czerwca i zachęcamy do wzięcia udziału w festynie i podzielenia się tym, co najważniejsze - odruchem serca i symboliczną złotówką. Bardzo dziękujemy za każdy datek i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Przebieg akcji zawdzięczamy, jak zawsze, niezawodnej młodzieży szkolnej z I LO, Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie, która w ramach wolnego czasu będzie kwestować na terenie Tczewa. Wolontariusze pomagać będą również przy organizacji występów artystycznych.

Imprezę objęli patronatem - Prezydent Miasta Tczewa Pobłocki Mirosław, Poseł na Sejm RP Jan Kulas i dziekan Dekanatu Tczewskiego, ks. Stanisław Cieniewicz. Partnerami są: Dekanat Tczewski, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straz Pożarna w Tczewie, Radio Głos, Drukarnia Diecezjalna Bernardinum w Pelplinie, Telkab, ZKM Veolia, Klub Ebro, Gazeta Tczewska, Grzechu Godzina, TCZ.PL, DPS Damaszka, Hurtownia Elemix, Bank Spółdzielczy i Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  Gród Sambora

  28.05.2011, 22:16

  byłem wolontariuszem w pierwszej edycji. Pozdrawiam ks. Darka pomysłodawce i pierwszego organizatora

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.