Coraz więcej zainteresowanych wyremontowanymi budynkami

Prace w budynkach są w toku (fot. tcz.pl)
Tczew - Coraz więcej zainteresowanych wyremontowanymi budynkami
Do końca sierpnia ma się zakończyć remont przyszłej siedziby tczewskich organizacji pozarządowych przy pl. Św. Grzegorza. W dwóch połączonych budynkach po byłej "kolejówce", na 1213 m2 powierzchni pracować będzie co najmniej kilkanaście organizacji. Do magistratu pukają wciąż nowe jednostki zainteresowane odremontowanym lokum.

Radni powiatowi zdecydowali o przekazaniu niszczejącego budynku dawnego technikum kolejowego przy pl. św. Grzegorza miastu jeszcze w grudniu 2008 roku. Magistrat przejął budynki za 1 procent wartości. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w styczniu br. Zadanie obejmuje kompleksowe dostosowanie istniejących budynków do potrzeb działalności organizacji pozarządowych. Koszt inwestycji - 2,4 mln zł - pokrywa w całości budżet miasta.

- Obecnie trwają prace przy odnawianiu elewacji. Wyremontowano już dach na obu budynkach. W całym budynku wymieniono stolarkę okienną, wewnątrz gmachu trwa budowa nowych ścianek działowych. Wykonywane są też instalacje - wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna i teletechniczna. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. - tłumaczy Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


W wyremontowanym budynku swoje siedziby będą miały m.in.: wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Fundacja Domu Kultury, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenia Integracji Humanistycznej POMOST, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo, Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego, Harcerska Orkiestra Dęta, Chór Męski ECHO, NSZZ "Solidarność", Fundacja dla Tczewa, Polski Czerwony Krzyż, Tczewskie Towarzystwo Kulturalne BRAMA, Tczewski Uniwersytet III Wieku. W ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego wpłynęły wnioski od kolejnych organizacji zainteresowanych pomieszczeniami w wyremontowanym obiekcie. Zostaną wkrótce rozpatrzone.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +11

  _gość

  27.05.2011, 13:36

  Widać, że Tczew jest bogaty. Nie każde miasto może inwestować takie pieniądze w budowę parkingu i remont budynku, z których mają korzystać organizacje o marginalnym znaczeniu.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • -3

  wa_gość

  27.05.2011, 15:52

  no i dobrze przynajmniej budynki będą zagospodarowane i co naj ważniejsze odnowione

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx8 
 • +11

  kasia_gość

  27.05.2011, 20:19

  rozdawnictwo

  i znowu z naszych podatkow posadki dla znajomkow.Oczywiście budżet znowu będzie za maly.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx5 
 • +4

  syiu_gość

  27.05.2011, 20:47

  sf

  ale wszyscy będa w kupie bo te organizacje nie mają swojego miejsca

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx8 
 • +2

  Dama_gość

  28.05.2011, 00:01

  Popieram

  Popieram całą inicjatywę dotyczącą remontu niszczejących budynków, jak również pomysł przeznaczenia ich na siedziby rozproszonych dotąd w/w organizacji. Ale, aleeeeee! Jestem pełna obaw co do miejsc parkingowych na pl.Grzegorza. Podejrzewam, że w godzinach urzędowania tych organizacji miejsc parkingowych dla potencjalnych petentów nie będzie, bo będą zajęte przez pojazdy rzeszy zatrudnionych tam pracowników.Podobnie było przy byłym starostwie, gdzie dopiero po godz 15-tej zwalniały się miejsca.Ul.Wyszyńskiego i 1-go maja - kilka miejsc parkingowych, poza tym zakazy postoju i zatrzymywania.Czy o tym pomyślano przed oddaniem tych budynków we władanie potencjalnych najemców?Czy będzie 10"kopert" dla pracowników, reszta miejsc dla gawiedzi, a i tak będą stały wszędzie samochody urzędników?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx0 
 • +1

  max_gość

  29.05.2011, 08:45

  Jakich urzędników? W organizacjach pozarządowych nie pracują urzędnicy! W przeważającej większości są to wolontariusze.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx3 
 • +2

  _gość

  28.05.2011, 12:45

  Będzie tak jak pod Urzędem Miasta, niby parking dla petentów, a o godz. 8 zapomnij o wolnym miejscu, urzędnicy mają swój parking a gdzie parkują??? żenada, jak zwykle nikt nie pomyślał , bo i po co, no i za co.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.