ZUS bez wychodzenia z domu

ZUS (fot. Tcz.pl)
ZUS bez wychodzenia z domu
Dzięki e-wizytom można załatwić większość spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bez wychodzenia z domu. Taka wideorozmowa może dotyczyć emerytur i rent, zasiłków, spraw związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu na Platformie Usług Elektronicznych  (PUE) ZUS.

Jeśli chcesz umówić się na e-wizytę z pracownikiem ZUS, musisz mieć sprzęt z kamerą i mikrofonem oraz dostęp do internetu.

- Na e-wizytę możesz umówić się w dni robocze w godzinach 9.00-14.00. Aby zarezerwować wirtualne spotkanie należy wejść na stronę zus.pl w zakładkę e-wizyta. Można to również zrobić poprzez aplikację mObywatel 2.0. E-wizytę wybieramy w placówce ZUS, która obsługuje sprawy z obszaru naszego miejsca zamieszkania, a jeśli jesteśmy płatnikiem składek - to tam gdzie zarejestrowaliśmy firmę. Jeśli dostępne terminy nam nie pasują, można umówić się na spotkanie z konsultantem z innego oddziału. Dzień przed spotkaniem, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu, otrzymamy SMS z przypomnieniem, a godzinę przed spotkaniem, na podany adres e-mail, wiadomość z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.
Jeśli chcemy otrzymać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, musimy przygotować dokument tożsamości, który pokażemy pracownikowi do kamery podczas e-wizyty. -mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


W e-wizycie może uczestniczyć także opiekun faktyczny lub prawny. W takim przypadku klient powinien zaznaczyć to podczas rezerwacji. Jeżeli klient ma zarejestrowane w ZUS pełnomocnictwo, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.
W sprawie zasiłków oraz emerytur i rent, można umawiać się także na konsultacje w języku migowym PJM.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA