20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Państwowa Straż Pożarna (fot. ImpactCam.pl dla PSP w Tczewie)
Tczew - 20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 27.11.2017 roku do 03.12.2017 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, z czego 2 to pożary, 18 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia


29.11.2017 r. - Gniew ul. Krasickiego - wypadek samochodowy

Po przybyciu zastępów staży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot 307 oraz samochód dostawczy Fiat Ducato po zderzeniu. Osoby podróżujące autami znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Jednemu z kierowców, uskarżającemu się na ból głowy, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pozostałe osoby biorące udział w wypadku, nie wymagały pomocy medycznej. Działania zastępów polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprzątnięciu z jezdni pozostałości karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG w Tczewie oraz 2 zastępy z OSP w Gniewie.

30.11.2017 r. - Rzeżęcin gm. Morzeszczyn, - pożar sadzy w kominie
Około godziny 20:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i wyniesieniu żaru na zewnątrz budynku. Aby usunąć sadze, niezbędne było wykucie trzech otworów w celu wprowadzenia do przewodu dymowego wycioru kominowego. Po usunięciu sadzy z otworu wyczystkowego, działania zakończono. W działaniach brały udział 3 zastępy: z Posterunku JRG w Pelplinie, OSP w Morzeszczynie oraz OSP w Pelplinie.

01.12.2017 r. - Dzierżążno gm. Morzeszczyn - wypadek samochodowy

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 234. Przybyłe na miejsce zastępy straży, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, za pomocą narzędzi hydraulicznych przystąpiły do uwalniania zakleszczonej w pojeździe osoby poszkodowanej oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie. Obie poszkodowane zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce. Po zakończeniu czynności przez Policję, usunięto i zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych, zepchnięto auta na pobocze przywracając ruch na jezdni. W usuwaniu skutków zdarzenia udział brały 2 zastępy : z JRG w Tczewie oraz z OSP w Morzeszczynie.

02.12.2017 r. - Bałdowo ul. Św. Wojciecha - wypadek samochodowy


Na miejscu zdarzenia zastano dwa uszkodzone, w wyniku zderzenia, samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały ma zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej jednej osobie oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych pojazdów. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie oraz 1 z OSP w Gniszewie.

Drukuj
Prześlij dalej