Strategia Tczewa po konsultacjach

Stare Miasto (fot. GEO, Marcin Burclaw)
Tczew - Strategia Tczewa po konsultacjach
13 uwag dotyczących ważnych planów związanych z kierunkami miejskiej polityki zgłosili mieszkańcy w ramach konsultacji, dotyczących Projektu Strategii Rozwoju Tczewa do 2030 roku. Dokument ma być głosowany na kwietniowej sesji Rady Miasta.

Projekt Strategii Rozwoju Tczewa do roku 2030 był przedstawiony do konsultacji społecznych poprzez Biuletyn Informacji Publicznej i stronę wrotatczewa.pl, od dnia 8 stycznia do 8 lutego 2019 r.

- W wyniku tego zaproszenia do debaty wpłynęły drogą mailową 3 formularze konsultacyjne, łącznie z 13. uwagami do zapisów dokumentu. Ponadto, odbyło się jedno spotkanie z grupą przedstawicieli organizacji "Pracodawcy Pomorza" na ich prośbę, w trakcie którego wniesiono uwagi. - tłumaczy Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie


Jak wyjaśniają urzędnicy, uwagi dotyczyły głównie redakcyjnego wzmocnienia zapisów związanych: z ochroną środowiska, co zostało uwzględnione i jest zgodne z ogólną linią strategii, oraz zapisów dotyczących podkreślenia kierunku budowania pro-przedsiębiorczej marki miasta, co także odpowiada intencji dokumentu.

- Uwaga nieuwzględniona dotyczyła propozycji wpisania do strategii budowy w centrum miasta parkingów wielopoziomowych na rzecz wyprowadzania samochodów z różnych stref miasta - ocenia się taki kierunek działania jako przeciw-skuteczny w budowaniu komfortu życia i we wdrażaniu przyszłościowej efektywnej polityki mobilności, która winna być oparta na wzmacnianiu transportu publicznego, rowerowego i pieszego i dążeniu do zmniejszania liczby samochodów w mieście. Ponadto, należy podkreślić brak przestrzeni miejskiej dla podobnych przedsięwzięć, jak i dla innej propozycji, jaką było wybudowanie nowej obwodnicy miasta, przez tereny osiedli Piotrowo i Suchostrzygi. - wyjaśnia rzeczniczka UM - Kolejna uwaga nieuwzględniona, to odniesienie się w Strategii Tczewa do budowy całej kaskady Wisły i stopnia piętrzącego na wysokości Tczewa. Zagadnienie jest przedmiotem programów krajowych i jest bezzasadne wpisanie go samodzielnie do własnej strategii. Ponadto, w odniesieniu do uwagi w sprawie utworzenia Muzeum Kolejnictwa - nie istnieją obecnie żadne plany polityczne, ani możliwości finansowe, aby realnie programować takie zadanie, pomimo faktycznych uwarunkowań społeczno-kulturowych miasta.

W trakcie spotkania z Przedsiębiorcami Pomorza, ich przedstawiciele zaproponowali stworzenie listy flagowych zadań Tczewa z wpisaniem ich do dokumentu. O ile jest to jedna z możliwych formuł dokumentów strategicznych, w przypadku Tczewa przyjęto zasadę, że strategia wytycza główne kierunki, a zadania i szczegółowe działania są zawierane w programach operacyjnych i planach pracy.

- Przyjęto natomiast propozycję zawarcia w strategii listy obowiązujących programów operacyjnych. Generalnie dokument uzyskał pozytywną ocenę. - dodaje rzeczniczka ratusza.


Lista uwag zostanie opublikowana w BIP, a projekt strategii, po zaopiniowaniu przez komisje Rady Miejskiej, przygotowany do uchwalenia w kwietniu br.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +10

  ona_gość_gość_gość

  21.03.2019, 09:05

  urzednicy

  Wzyscy urzednicy na rowery Pan Poblocki chodzi pieszo to i te darmozjady moga chodzic

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +3

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość_gość

  21.03.2019, 10:01

  Urzednicy to darmozjady? A za 2 tys jestes w stanie cos zjesc? Buahaha to raptem kilka obiadow

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx8 
  +1

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość_gość_gość

  21.03.2019, 10:09

  "a'la long"

  Bardzo się cieszę , ze idziemy do przodu. Kibicuje obecnej wladzy! Takie rozwiazania pokazuja, ze idziemy w kierunku zachodnim

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx8 
 • +9

  BEKA_gość

  21.03.2019, 10:24

  Tczew znaleziony w sieci

  Świerze newsy o zadymiarzu Kulasie. tnij.tcz.pl/?u=d1fda2

  Odpowiedz
  IP: 177.1.xx1.xx4 
 • -1

  Jol_gość

  21.03.2019, 13:22

  Masakra. To właśnie na takich aktywistów liczy Europa! :D

  Cytuj
  IP: 165.225.xx2.xx5 
  +1

  gość_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  21.03.2019, 22:43

  Stary i młody - jeden drugiego wart!

  Hańba i wstyd panie Bartoszu! zapomniał pan , że dziecko w zawodzie nauczyciela powinno być elementem najważniejszym. Jeśli pański umysł jest zbyt ograniczony by to pojąć to proszę zmienić zawód! Ludzi wykształconych dzis u nas dostatek także na pańskie miejsce znajdzie sią kilku - nie ma problemu!

  Cytuj
  IP: 83.21.xx9.xx3 
 • +2

  c_gość

  21.03.2019, 10:25

  Jest miejsce na parking pod Starym Miastem. Można sobie podpatrzyć na wzór, jak mają to rozwiązane miasta za naszą zachodnią granicą. Parkingi podziemne, dla wszystkich, oczywiście płatne, ale wiadomo, że "na powierzchni nie ma miejsca, ale są urzędy, sklepy, restauracje, kawiarnie itd i gdzieś trzeba parkować.

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • -3

  uhhahahah_gość

  21.03.2019, 11:43

  "Bardzo się cieszę , ze idziemy do przodu. Kibicuje obecnej wladzy! Takie rozwiazania pokazuja, ze idziemy w kierunku zachodnim"

  Czyli w złym :imigracja , islamiści, kolorowi, walki na ulicach, brud , chaos , lewactwo , pedalstwo ..same syfy , ty masz jazdę po tych prochach

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.