Wichura dotknęła gminę Gniew - sześć interwencji strażaków

Wiatr połamał kilka drzew w Gniewie i okolicach (fot. tcz.pl)
Tczew - Wichura dotknęła gminę Gniew - sześć interwencji strażaków
Dziesiątki uszkodzonych domów, pozrywane dachy, setki powalonych drzew i zniszczone samochody. Tak rysuje się bilans zniszczeń, spowodowanych przez wichurę, która przeszła nad Polską w nocy z 27 na 28 listopada. Silny wiatr nie oszczędził też gminy Gniew, gdzie Ochotnicza Straż Pożarna interweniowała tej nocy aż sześć razy.

- Akcję rozpoczęliśmy już o godzinie 01:03, kiedy to wiatr zerwał dach z budynku inwentarskiego w Rakowcu. Zaledwie pół godziny później usuwaliśmy powalone drzewo z drogi w Brodach Pomorskich, następnie z drogi krajowej nr 91 w Małej Karczmie, z drogi w Gogolewie i przy ulicy 27-go Stycznia w Gniewie - podsumował nocną akcję Tadeusz Kordecki, prezes gniewskiej OSP.

Aby tego było mało, tuż nad ranem o godzinie 06:48, gniewscy strażacy gasili też pożar ściółki leśnej w Dębinach. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy udało się sprawnie okiełznać szkody wyrządzone przez żywioł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  _gość

  29.11.2011, 06:54

  weźcie już przestańcie bo jak o tym myśle to mie ciarki przechodzą mój dom też jest zniczczony i co?

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.