tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 06:33
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Trsowy idą w obieg

Opublikowano: poniedziałek, 28.12.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na początku stycznia rusza sprzedaż lokalnej waluty, która została wybita specjalnie z okazji zbliżającego się jubileuszu 750-lecia miasta. "4 trsowy" można nabyć w sześciu punktach na terenie grodu Sambora. Przez trzy miesiące, jubileuszowym dukatem będzie się można posługiwać w specjalnie oznakowanych punktach handlowych i usługowych.

Własną monetę Tczew miał w średniowieczu, nie wypada zatem nie wybić lokalnego dukata z okazji zbliżającej się rocznicy 750-lecia powstania miasta. Od czerwca ub. roku możemy znowu pochwalić się lokalną monetą - najpierw wybito kilkadziesiąt tysięcy sztuk dersławów - teraz przyszedł czas na trsowy. Dukaty zostały przygotowane przez Mennicę Polską we współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie. 4 trsowy mają równowartość 4 zł. Monety można nabyć w sześciu punktach na terenie miasta - w Urzędzie Miejskim, Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz hotelu Carina. Jednorazowo otrzymamy nie więcej niż 10 sztuk.

- Chcielibyśmy, aby trsowy miały także wartość użytkową i aby mieszkańcy Tczewa mieli możliwość posługiwania się nimi w punktach handlowych i usługowych na terenie miasta. W punktach tych będzie można wymienić dukaty na towary lub usługi o równowartości 4 zł za każdy dukat. W celu ułatwienia identyfikacji przedsiębiorców biorących udział w akcji, punkty te zostaną oznaczone naklejką "Tu honorujemy trsowy". Prosimy zatem zainteresowanych właścicieli sklepów, restauracji i innych punktów usługowych, aby zgłosili się do Biura Promocji UM. Więcej informacji można uzyskać w Biurze Promocji Miasta, tel. 058 77 59 322
. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji UM.

W obiegu znajdzie się 20 tysięcy monet - każda o o średnicy 27 mm. Kolejne dukaty - sambory pojawią się w czerwcu 2010 roku. Nazwa dukata "trsow" nawiązuje do jednej z pierwszych nazw Tczewa. Na awersie znajduje się wizerunek średniowiecznego Tczewa, otoczonego murami obronnymi, rewers jest taki sam jak w przypadku 4 dersławów, pierwszego z dukatów okolicznościowych, które znajdowały się w obiegu od początku czerwca br. Znajduje się na nim współczesny tczewski gryf i logo 750-lecia miasta.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2898 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew