Był poszukiwany za przestępstwo w Tczewie. Tylko pogorszył swoją sytuację

Zatrzymana para (fot. Pomorska Policja)
Był poszukiwany za przestępstwo w Tczewie. Tylko pogorszył swoją sytuację

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci z Pruszcza Gdańskiego i Gdyni wspólnie zatrzymali 30-latka, który był podejrzewany o szereg przestępstw. Mężczyzna usłyszał już 8 zarzutów, m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza oraz 7 zarzutów kradzieży z włamaniem, które dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast za kradzież z włamaniem recydywiście grozi do 15 lat więzienia.

25 stycznia tuż przed 01.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni - Redłowie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Kierowcą pojazdu okazał się 30-letni mieszkaniec Straszyna. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnym systemie, 30-latek figurował w nim jako osoba poszukiwana przez policjantów z Tczewa, do zatrzymania za usiłowanie kradzieży z włamaniem. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna ruszył gwałtownie pojazdem, a stojący przy nim policjant złapał za słupek i próbował go zatrzymać. 30-latek kontynuował jazdę zmierzając bokiem pojazdu, przy którym znajdował się policjant, w stronę barierek energochłonnych, w wyniku czego funkcjonariusz stracił równowagę i został pociągnięty przez pojazd przez kilkanaście metrów po jezdni. Policjant został przewieziony do szpitala, gdzie został zaopatrzony medycznie. Funkcjonariusze od razu przekazali komunikat o ucieczce mężczyzny wszystkim jednostkom Policji, aby jak najszybciej go zatrzymać.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zauważyli typowanego mężczyznę, poruszającego się pojazdem, którym wcześniej oddalił się podczas kontroli w Gdyni. Kryminalni natychmiast za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydali mu polecenie do zatrzymania. Kierujący nie zastosował się do polecenia i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Próbował schować się w mieszkaniu, lecz tam policjanci z Pruszcza wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali go. W mieszkaniu przebywała również 29-letnia kobieta, która również została zatrzymana. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych czynności mundurowi z Pruszcza Gdańskiego ustalili, że para może odpowiadać za kilka kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie powiatu gdańskiego. Łączna wartość skradzionego towaru to prawie 25 tysięcy złotych. W związku z tymi sprawami 30-latek usłyszał 7 zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut niezatrzymania się do kontroli. Za kradzież z włamaniem odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa. 29-latka usłyszała natomiast 6 zarzutów kradzieży z włamaniem, o których wspólne dokonanie z 30-latkiem jest podejrzewana. Dodatkowo śledczy z Pruszcza Gdańskiego przedstawili zatrzymanemu także 2 kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem w związku ze sprawami z terenu Tczewa.


W sobotę, 27 stycznia, Sąd Rejonowy w Gdyni zastosował wobec 30-latka trzy miesiące tymczasowego aresztu za czynną napaść na funkcjonariusza Policji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia. Niezatrzymanie się do kontroli zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  trtyrt_gość

  30.01.2024, 18:14

  Ludzie, słyszeliście o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie. Osobiście wypróbowałem i teraz polecam każdemu, mega fajna rzecz, przeczytajcie sami co potrafi------> tnij.tcz.pl/?u=7745f9

  Odpowiedz
  IP: 185.120.xx7.xx0 
 • Tomek_gość

  05.02.2024, 10:23

  Adrian ułaskawi ;)

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.