Odpowie za okradanie lokomotyw

(fot. KPP Tczew)
Odpowie za okradanie lokomotyw
Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji mężczyznę, który kilkakrotnie wszedł na teren kolei i ukradł łącznie 14 kompletów szczotek uziemiających z lokomotyw o wartości 14 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część ukradzionych elementów. Śledczy przedstawił mężczyźnie 3 zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Za to przestępstwo grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali powiadomieni o kilku kradzieżach na terenie kolei w powiecie tczewskim. Sprawca ukradł łącznie 14 kompletów szczotek uziemiających z lokomotyw. Poszkodowany oszacował straty na 14 tysięcy złotych.

- Ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się funkcjonariusze z pionu kryminalnego. Bardzo dokładna analiza zebranego materiału i dobre rozpoznanie policjantów, doprowadziły do zatrzymania 44-latka. Funkcjonariusze przewieźli podejrzanego do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany. Policjanci ustalili, że mężczyzna trzykrotnie wszedł na teren kolei, a następnie po zdemontowaniu, ukradł metalowe elementy lokomotyw. Policjanci odzyskali część ukradzionych kompletów. Mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał łącznie 3 zarzuty kradzieży. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. 44-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego sąd może wymierzyć mu karę zwiększoną nawet o połowę.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +11

  Puszkarz _gość

  30.01.2024, 12:30

  Fachowiec.

  Trzeba wiedzieć skąd wydłubać kolory.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx1 
 • -5

  Fran _gość

  30.01.2024, 14:55

  Łapy obciąć Pisowskie wychowanie

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.