tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 21:42
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Czesław zaśpiewał Miłosza" w nagrodę dla najaktywniejszych wolontariuszy

Opublikowano: piątek, 02.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Niewiele jest tak szlachetnych działalności jak wolontariat, dzięki któremu uczymy się wrażliwości do drugiego człowieka i odkrywania nowych pasji. Doceniając więc poświęcenie i chęć działania na płaszczyźnie lokalnej społeczności, zorganizowano piątą już Gminną Galę Wolontariatu 2011.

W uznaniu zasług dla działań społecznych Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przyznała nagrody i wyróżnienia dla gniewskich społeczników. I tak w kategorii Wolontariusz Roku 2011 wyróżnienie przypadło drużynowej Iwonie Świdlińskiej z 11 Gniewskiej Gromady Zuchowej "Strażnicy Nadwiślańskiego Grodu" ZHR. Nagrodę w tej kategorii odebrał Grzegorz Połomski, gospodarz boiska Orlik w Gniewie, inicjator ważnych przedsięwzięć dla gminy.

Wyróżnienie w kategorii Animator Roku 2011 otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego, od lat związany z lokalnym środowiskiem piłki nożnej Krzysztof Rychlewski. Gminnym Animatorem Roku 2011 został natomiast Jan Ejankowski, który jest inicjatorem powstania Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie, zdobywca m.in. takich nagród jak Pierścień Mechtydy, Chwalba Grzymisława, Złoty Gryf i Złotego czy Srebrnego Kawalerskiego Krzyża Zasługi.

W kategorii Organizacja Społeczna Roku 2011 wyróżnione zostały aż dwie grupy: I Gniewska Drużyna Harcerek "Gniazdo" oraz Młodzi Aktywni z Opalenia. W przypadku nagrody, inaczej być nie mogło. Statuetka trafiła do Gniewskiej Orkiestry Dętej, która od lat uświetnia muzyką wszystkie ważne dla gminy wydarzenia.

Zamek Gniew, w którego to komnatach odbywała się gala, otrzymał tytuł Firmy Prospołecznej Roku 2011. Spółka otrzymała nagrodę za wpieranie oddolnych inicjatyw mieszkańców gminy, w tym także dofinansowanie wielu przedsięwzięć sportowych. Przy firmie swoją siedzibę mają też jedne z najprężniej działających organizacji - Chorągiew Husarska, Żółty Regiment czy Fundacja Europejski Park Historyczny.

Po oficjalnym wręczeniu nagród i wyróżnień przyznanych przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską oraz Zastępcę Burmistrza Wojciecha Szulca, w podziękowaniu dla wszystkich wolontariuszy wystąpił Czesław Mozil. W czasie półtorej-godzinnego występu zespół, w dość teatralnej konwencji pokazał poezję Miłosza, przenosząc słuchaczy w jakby inną przestrzeń. Wykonywane aranżacje pełne były dźwięków kontrabasu, sekcji dętych, pianina i akordeonu, co tylko dawało dowód wirtuozerii muzyków. Jak wielokrotnie Mozil podkreślał, że Czesław trudnym poetą był, jego twórczość ukazana na koncercie została w sposób niewzniosły, a otwarty i wesoły, z czego poezja Miłosza poznać się raczej nie dała.

Galeria zdjęć

Tczew - Konferansjer tegorocznej gali Stanisław Szmit
Tczew - Czesław zaśpiewał dla wolontariuszy
Tczew - Głos zabrała także burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2364 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Policyjny patrol
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_pokerplayer
+3
. ~ pokerplayer
Uż. zarejestrowany
Data: 02.12.2011, 04:33
a czesio zawsze w tych zaistych trampkach z biało podeszwo :D do tczewowa niech przyjedzie o kruchej blondynie zaspiewac:D
Brak zdjęcia
+1
pusia_gość
IP: 80.50.xx2.xx0
Data: 02.12.2011, 23:12
popieram ,tczew czeka
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew