tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 00:56
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Bezpłatna kafejka internetowa, herbaciarnia, PSP, punkt porad - nowa atrakcja w Gniewie

Opublikowano: Środa, 11.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Pracownie Orange to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do mieszkańców małych miejscowości, w ramach której utworzone zostaną pracownie internetowe dla mieszkańców danej miejscowości. Spośród 751 wniosków zgłoszonych do programu wyłoniono zwycięskich pięćdziesiąt projektów. Jeden należy też do gminy Gniew.

Konkurs polegał na przygotowaniu koncepcji na zagospodarowanie lokalu i przestrzeni wokół, w ważnym dla mieszkańców punkcie na mapie miasta. Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew opracowało projekt zagospodarowania lokalu na placu Grunwaldzkim 45.

- Lokal ten zostanie nam udostępniony przez Gminę Gniew, dzięki życzliwości Marii Gurzyńskiej - Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Ponadto ten lokal zostanie gruntownie wyremontowany w ramach projektu "Inkubator produktów kulturalnych…" dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach programu Leader - opowiada Krzysztof Urban prezes Stowarzyszenia CAG w Gniewie.

Wszystkie Pracownie Orange, w tym także w Gniewie, otrzymają między innymi 3 komputery stacjonarne, telewizor LCD marki SAMSUNG, wielkość ekranu 40 cali i konsolę PLAY STATION 3 z dwoma sterownikami i trzem grami. Ponadto projekt gwarantuje pokrycie środków pieniężnych za dostęp do Internetu na okres 24 miesięcy.

- Pracownia ORANGE w Gniewie będzie miejscem do spotkań dla mieszkańców. Powstanie tam bezpłatna kafejka internetowa, herbaciarnia, punkt porad dla lokalnych organizacji pozarządowych oraz miejsce spotkań wielu lokalnych grup inicjatywnych. Pracownia ORANGE dostępna będzie również dla turystów odwiedzających Gniew - mówił Krzysztof Urban.

Obecnie trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy remontu pomieszczenia. Uroczyste otwarcie pracowni planowane jest już na połowę maja 2012.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2737 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Śmieci
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+7
Brawo! ~ Obywatel CG_gość
IP: 89.77.xx0.xx0
Data: 11.04.2012, 11:03
Gratulacje. Jak widzę w Gniewie dzieje się wiele dobrego! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Brak zdjęcia
0
Urbanowsky_gość
IP: 83.25.xx7.xx0
Data: 11.04.2012, 16:43
Oj Panie Urban, Pan to się wszędzie pcha. Ciekawe czy zwróciłeś pieniądze za zniszczone kosze i toalety przez Twoich klientów piwialni piwa pod chmurką w Gniewie co byłeś jego właścicielem.... Z drugiej strony jak można było postawić budę i sprzedawać alkohol 5 metrów od Urzędu Miasta Gniew i od pomnika? No cóż stare powiedzenie" co wolno wojewodzie to...." Pzdr
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew