tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 16:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewianka zdecyduje o najpiękniejszych - dzięki unijnym funduszom - miejscach w Polsce

Opublikowano: poniedziałek, 20.02.2012, 00:12. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk, została zaproszona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do udziału w pracach kapituły V edycji konkursu "Polska Pięknieje. 7 cudów funduszy unijnych". Pierwsze spotkanie kapituły już się odbyło. Jak przyznaje tczewianka, konkurencja jest ogromna, a dzięki konkursowi widać jak Polska zmienia się dzięki unijnym funduszom.

Na konkurs przyjmowane są projekty z całej Polski zrealizowane przy wsparciu środków unijnych. Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach - rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna), obiekt turystyczny/gastronomiczny, wydarzenie (festiwal, targi, jarmark), współpraca transgraniczna oraz rozwój turystyki na obszarach wiejskich. Pierwsze posiedzenie kapituły odbyło się w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Projekty ocenia siedmioosobowe grono - oprócz tczewianki w kapitule zasiadają m. in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Na początku zapoznaliśmy się z 280 projektami. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego trudno wybrać, który projekt będzie kwalifikował się do następnego etapu konkursu. Dzięki temu przedsięwzięciu widać, jak Polska zmienia się dzięki unijnym funduszom. Mnóstwo projektów zgłoszono do kategorii "rewitalizacja" - tutaj widać, że w tym kontekście musimy myśleć nie tylko o odnowie budynków, ale przede wszystkim o działaniach społecznych - tłumaczy nam Alicja Gajewska, dyrektor "Fabryki Sztuk" - W kategorii "turystyka" zgłoszono aż 72 projekty - zarówno wielkie miasta, jak i małe miejscowości, które udowadniają, że warto spędzać czas w Polsce, która naprawdę pięknieje.

Kapituła kolejny raz spotka się w marcu, by zdecydować o kolejnym etapie konkursu. Jego finał przewidziano na maj. Dodajmy, że tczewska Fabryka Sztuk (wtedy jeszcze Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły) zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu w kategorii rewitalizacja. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.polskapieknieje.pascal.pl
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2369 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Krzyżówka 30-Stycznia i W. Pola znowu zmiana!
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+7
_gość
IP: 83.25.xx0.xx6
Data: 20.02.2012, 07:38
Dokładnie tak jest, rewitalizacja to nie tylko budynki czy ulice. Już wielokrorotne o tym pisałem, to przede wszystkim ludzie i ich problemy. Co z tego, że pomalujemy elewację jak i tak nikt tego nie zauważy, bo starówka jest opustoszała i nie przyciąga. Niestety mieszkańcy starego miasta mają złą opinię i nie chcę przez to powiedzieć, że zasłużoną. Należy tę opinię i wizerunek zmienić.
Brak zdjęcia
+1
o działaniach społecznych ~ max_gość
IP: 195.117.xx7.xx9
Data: 20.02.2012, 12:26
O działaniach społecznych - zróbcie np. ścieżki rowerowe to będzie coś co wszystkim się przyda!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew