tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 20:48
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tczewska stacja dializ przyjmie pierwszych pacjentów

Opublikowano: czwartek, 14.10.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 20

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wczoraj (13.10) uroczyście zainaugurowano działalność stacji dializ, co dla chorych z tego rejonu Kociewia oznacza koniec męczących podróży do Gdańska, czy Starogardu. Stacja stanęła w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby zarządu Tczewskiego Centrum Zdrowia przy ulicy 30 Stycznia. Przetarg na prowadzenie stacji wygrała firma Diaverum.

Do tej pory na Pomorzu działały trzy stacje dializ - teraz dołączy do nich tczewska placówka prowadzona przez firmę Diaverum. Budowa stacji rozpoczęła się w sierpniu ub. roku. Budynek został całkowicie zmodernizowany:

- Stacja została przygotowana na 12 osób - 9 osób w trybie normalnym, jest również sala na trzy stanowiska dla tzw. dializ ostrych. - wyjaśnia nam Tomasz Bronk, zastępca dyrektora ds. administracyjno-organizacyjnych w Tczewskim Centrum Zdrowia - Wcześniej znajdował się tu magazyn medyczny i pościeli. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, pierwsi pacjenci rozpoczną dializowanie w najbliższy piątek w ramach kontraktach z NFZ - bezpłatnie dla mieszkańców powiatu tczewskiego.

Na terenie powiatu tczewskiego dializ wymaga około 50 osób. Tczewskie Centrum Zdrowia zakupiło specjalny samochód do przewozu pacjentów - tzw. taksówkę dializową, która będzie rozwozić chorych do domu:

- Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję - najważniejsze, że mieszkańcy naszego powiatu nie będą musieli już dojeżdżać do Gdańska, czy Starogradu - mówi starosta tczewski Witold Sosnowski.

Budowa stacji kosztowała około 5 mln zł. Dializy stosuje się u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek, którzy nie kwalifikują się do przeszczepu nerki, bądź oczekują na zabieg. Dializy odbywają się od trzech do czterech razy w tygodniu. Jedna wizyta trwa nawet kilka godzin. Podczas dializy specjalna aparatura oczyszcza krew z niebezpiecznych toksyn.

Więcej na ten temat jutro w naszym dziale Telewizja Internetowa.
Autor: JP
drukuj
Artykuł przeczytano 3302 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (20)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
bardzo dobrze ~ ptaszek_gość
IP: 89.200.xx3.xx8
Data: 14.10.2010, 00:16
brawo! nasz szpital staje sie wreszcie!! profesjonalnym zakladem opieki! brawo panie Sosnowski- dobra decyzja o przekształceniu szpitala. super sprawa z tymi dializami
Brak zdjęcia
+3
dobrze jest ~ gosc_gość
IP: 178.56.xx4.xx2
Data: 14.10.2010, 00:24
brawo, brawo- przeciwnicy Starosty- teraz też skrytykujecie, sprawę przekształceń w szpitalu? brawo załogo szpitala- kolejny sukces!!!
 
user_ico_stary zając
+2
Zaiste dobra wiadomość ~ stary zając
Uż. zarejestrowany
Data: 14.10.2010, 08:12
Stary zając zna nie jednego mieszkańca Kubusiowego Lasu który do tej pory musiał regularnie jeździć na dializy do leśnictwa Starogard, albo nadleśnictwa Gdańsk. Dializy w naszym lesie to naprawdę dobra wiadomość. Stary zając uważa, że to wiadomość miesiąca.
 
Brak zdjęcia
+4
dializy ~ mieszkaniec Tczewka_gość
IP: 91.94.xx1.xx4
Data: 14.10.2010, 00:21
wspólczuję ludziom, którzy muszą zmagać się z tą chorobą,całe szczęście, że teraz przynajmniej nie będą musieli oni jeździć gdzieś to gdańska. pomysł z busem, który będzie woził dializowanych- bardzo dobry.
user_ico_Maxx
-1
Komórki do wynajęcia... ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 14.10.2010, 00:44
Pomimo wielkich słów wicedyrektora Bronka o przetargu (dodajmy że na wynajem pomieszczeń) i starosty Sosnowskiego o inwestycji (dodajmy że dokonanej przez prywatną firme w której powiat ma ZERO udziałów) trzeba sobie jasno powiedzieć że Tczewskie Centrum Zdrowia wraz ze swoim póki co właścicelem Starostwem Powiatowym w Tczewie pełni tutaj rolę kamienicznika wynajmującego pomieszczenia prywatnej firmie świadczącej usługi medyczne. Tak samo jest w przypadku tomografu i rezonansu magnetycznego...
Brak zdjęcia
+1
xxx_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 12:37
Tak jak się podpisałeś Maxx tylko zapomniałes dopisac -ymalnie jestem ciemnym id.... ą, który nie potrafi zrozumieć tego żeby ktoś w coś zainwestował to wielu ludzi musi go do tego przekonać i to robią właśnie tacy ludzie jak Boniecki ,Bronk i wielu innych z TCZ. Poszukaj sobie Maxx dopalaczy to przestaniesz pisać brednie
 
Brak zdjęcia
+4
d_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 14.10.2010, 07:36
nic mnie nie obchodzi czy starostwo pelni role kamienicznika czy zarzadcy czy bog wie kogo, obchodzi mnie ze dialzy, rezosans i tomograf mam za darmo, a niemozliwe by to bylo przy poprzedniej strukturze szpitala, i wszystko, nic wiecej mnie nie ocbhodzi
Brak zdjęcia
+3
Wszystko ~ DD_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 07:41
można krytykować! Jest stacja dializ-be, nie ma stacji dializ-be. Dla chorych i ich rodzin to na pewno radość . Gratulacje - widać na tym przykładzie , że współpraca może być owocna.
Brak zdjęcia
+2
pacjent_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 09:04
Twój komentarz jest po prostu idotycznie głupi. Pomyśl - nie było tomografu i rezonansu- teraz jest w nowych pomieszczeniach. nie było stacji dializ - teraz jest w nowym budynku. Pogotwie z wojska polskiego przeniesione do nowego budynku przy dziecięcym. Jaki wynajem to wszytsko są nowe rzeczy a koszt remontów i budowy nowych obiektów jest po stronie firm zewnętrznych liczony w milionach . Słyszałeś kiedyś o zarządzaniu? Wiesz co to outsourcing?
user_ico_Maxx
-1
Rozumiem że to do mnie ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 14.10.2010, 09:54
Czyli dodajmy że dla inwestora mającego jak się niektórym marzy zainwestować 10mln w TCZ ta spółka jest dumnym posiadaczem terenu na którym zlokalizowany jest warty miliony złotych sprzęt firm zewnętrznych. Tak więc właściciel TCZ niech lepiej ze swoimi przechwałkami jak to ma stację dializ, tomograf i rezonans nie wychodzi poza ciemny lud, bo potencjalny inwestor zabije go śmiechem jak to usłyszy.
 
Brak zdjęcia
+2
~w uzupełnieniu do maxx ~ ~~_gość
IP: 83.17.xx1.xx4
Data: 14.10.2010, 10:31
Diaverum to przedsiębiorstwo globalne, które lokalnie zatrudnia specjalistów ds. leczenia chorób nerek z całego świata: od Ameryki Południowej, poprzez Europę do Australii. Świadczymy pierwszorzędne usługi leczenia chorób nerek i wspieramy ponad 16 000 Pacjentów korzystających z dializ w ponad 200 klinikach w 14 krajach. Nie ma wątpliwości, że jest się z czego cieszyć z punktu widzenia pacjenta, ale prawda jest brutalna, to są firmy zewnętrzne, jak im się znudzi, albo NFZ da mniejszy kontrakt to poszukają sobie nowego legowiska i zabiorą swoje zabawki. Z drugiej strony, czy to powód do politycznej gry i dymania tematu, który powinien był już być dawno załatwiony?
 
Brak zdjęcia
0
zdzich _gość
IP: 66.45.xx7.xx2
Data: 14.10.2010, 09:13
Bardzo dobrze, że taka stacja dializ powstała. Brawo, ale dla... diaverum i zarządu TCZ. Starosta tu nie ma nic do rzeczy. Ale mam wrażenie, że ja na tyczy się coś o nim pojawi, to się świat zawali. Tylko o nim piszą codziennie
Brak zdjęcia
+3
pacjent_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 11:06
Dla potencjalnego inwestora to że są inne firmy na ternie TCZ to tylko plus, Są to międzynarodowe koncerny które stwierdziły że warto zainwestować miliony w TCZ, poza tym firmy wykonały na rzecz szpitala dodatkowe prace. np euromedic sfinansował windę na dziecięcym, diaverum plombę do dziecięcego. To źle czy dobrze według ciebie drogi maxxie?
Brak zdjęcia
+3
old111_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 13:58
Brawo!! Tak dalej... a Maxx do Gdańska niech zmyka...
Brak zdjęcia
+2
g_gość
IP: 83.15.xx3.xx0
Data: 14.10.2010, 15:23
brawo dla bonieckiego i bronka tak dalej panowie
user_ico_Maxx
-2
Bardzo ciekawe argumenty ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 14.10.2010, 17:47
Tyle że ja nie neguję ani tego że mieszkańcy powiatu będą mieli bliżej na dializy ani tego że część czynszu dzierżawnego została opłacona w naturze w postaci windy czy łącznika. Mnie tylko interesuje to na co żaden wujek dobra rada nigdy nie odpowie, na jakiej podstawie starosta opowiada o inwestycjach prywatnej firmy ? Bo gdyby osoba publiczna w tak specyficzny sposób (chwaląc się jak swoimi) opowiadała o moich osiągnięciach to spotkalibyśmy się w sądzie, bo wysoce nieetyczną ewentualność że zawarłem z tą osobą kontrakt reklamowy wykluczam...
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 14.10.2010, 19:02
Wszystko ładnie, pięknie. Ciekawe tylko kiedy tak naprawdę to wszystko zacznie działać. Żeby nie było tak jak owego czasu z rezonansem, niby już działał a zarejestrować się nie było można bo zawsze coś było nie tak. A to nie mogli dogadać się z NFZ, potem jak dzwoniłam to okazało się, że znowu nie ma rejestracji bo muszą zrobić remont podłogi. I tak przez trzy miesiące bezskutecznie próbowałam zrobić rezonans w Tczewie, nie udało się. Za to w Starogardzie nie było żadnego problemu i termin szybki. Szkoda, że w Tczewie wszystko tak opornie idzie a szkoda...
Brak zdjęcia
+2
w końcu ~ MEMIAH_gość
IP: 84.38.xx3.xx9
Data: 14.10.2010, 22:18
sam choruje na nerki i w każdej chwili modę potrzebować dializ. dobra sprawa tylko przydaliby się dobrzy nefrolodzy . a pomysł z busem to nie pomysł tylko konieczność bo osoba po dializie nie byłaby w stanie sama dojechać. dializa bardzo wyczerpuje. zawsze byłem za niepubliczną służbą zdrowia. a starosta o tą placówke to sam się nie wystarał.. brali w tym udział dyrektor szpitala ,lekarze , i wielu innych osób. dodatkowa pon Sosnowski podpisał sie pod tym gdy zobaczył rachunek ekonomiczny bo nie miał zamiaru dotować tej placówki więc taki bez interesowny i humanitarny dla pacjentów to nie jest. a po order to każdy pierś pierwszy wypina.
Brak zdjęcia
-2
gratulacje ~ max_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 14.10.2010, 23:06
Gratulacje dla Sosnowskiego. Ciekawe czy miasto się dołożyło ?
Brak zdjęcia
0
magda ~ oddziałowa_gość
IP: 91.94.xx6.xx4
Data: 10.11.2010, 22:00
a mnie się nie podobają jej argumenty.zatrudnila pielęgniarki po znajomości.tak nie można.pacjeci jej nie lubią.dziwna jest jakaś
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew