tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 09:13
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Konkurs. Czekają bilety na koncert Martyny Jakubowicz w Zagrodzie Kociewskiej

Opublikowano: poniedziałek, 10.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już 21. października (piątek) w działającej pod naszym patronatem Muzycznej Zagrodzie Kociewskiej zagra artystka, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - Martyna Jakubowicz. Zapowiada się wieczór pełen atrakcji. Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących kompilacją muzyki folk, blues, rock, etno, jazz, poetyckiej, z często wyczuwalną nutą orientalną. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem , który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi ale i o życiu w bardziej psychologiczno-socjologicznych aspektach.

Urodziła się 24 lutego 1955 roku w Krakowie. Zadebiutowała w 1977 w warszawskim klubie Remont. Rok później wystąpiła na festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku śpiewając m.in. pieśni Joan Baez. Wielokrotnie występowała na festiwalach Jesień z Bluesem oraz Folk,Blues Meetingu w Poznaniu i Muzycznym Campingu w Lubaniu - wykonując stopniowo coraz więcej własnych piosenek do tekstów swego ówczesnego męża Andrzeja Jakubowicza. Początkowo akompaniowała sobie na gitarze akustycznej, później występowała z własną z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).

Od 1983 roku zaczynają ukazywać się jej płyty:

• Magillage 1983
• Bardzo groźna księżniczka 1986
• Wschodnia wioska 1987
• Patchwork 1991
• Total (kompilacja) 1991
• Kołysz mnie (album koncertowy) 1992
• Dziewczynka z pozytywką Edwarda 1995
• Skórka pomarańczy 1998
• Tylko Dylan 2005
• Te30te urodziny 2008

I najnowsza - Okruchy życia nagrana z zespołem Żona Lota (Nominacja do Fryderyka w kategorii Album Folk 2011)

Płyty "Magillage" i "Wschodnia wioska" zdobyły dobre recenzje w zachodnich czasopismach jak Rolling Stone czy Guitar Player. Martyna uczestniczyła też w sesji nagraniowej kultowej płyty "I Ching", która rozpoczęła się 16 grudnia 1982 r w studio M1/Polskie Radio Warszawa i trwała z przerwami do 9 października 1983r. Na płycie znalazły się dwa utwory:
"Kołysanka dla Misiaków" i "Słuchaj Man"

Zawsze uczestniczyła we wszystkich dużych festiwalach muzycznych takich jak Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wielu innych. Koncertowała też sporadycznie za granicą - w byłym Związku Radzieckim,Stanach Zjednoczonych i byłej Jugosławii. Wydany w 1992 album koncertowy "Kołysz mnie" osiąga sprzedaż ponad 60 tys. egzemplarzy i w krótkim czasie osiąga status Złotej Płyty. W chwili obecnej ma już status Podwójnej Platyny. Płyta "Dziewczynka z pozytywką Edwarda" wydana w 1995 roku otrzymuje nominację do nagrody "Fryderyk’95" w kategorii muzyka alternatywna. W grudniu 2001 roku w Teatrze Muzycznym w Chorzowie odbył się koncert benefisowy "Blues 4 rano". W koncercie tym wzięli również udział zaproszeni goście m.in. Kayah, Lech Janerka, Raz,dwa,trzy, Maciej Maleńczuk, Dżem, Bastek Riedel. Koncert został zarejestrowany dla programu 2TVP (fragmenty z koncertu można obejrzeć na YouTube). W marcu 2005 roku ukazał się album "Tylko Dylan" nagrany z udziałem zespołu VooVoo oraz Marcinem Borsem (gitara) i Łukaszem Matuszykiem (akordeon). Płyta ta zawiera tłumaczenia wybranych piosenek Boba Dylana w aranżacji Bartka Straburzyńskiego. 19 czerwca 2006 odbyła się rejestracja koncertu p.t "Tylko Dylan" dla TVP Kultura. Od roku 2006 Martyna Jakubowicz na stałe współpracuje z Łukaszem Matuszykiem (akordeon), Pawłem "MuZzy" Mikoszem (bass) i Janem Gałachem (skrzypce). Ten skład bardzo intensywnie koncertuje i w roku 2007 uczestniczy w wielu dużych imprezach m.in. Przystanek Woodstock, Colors Of Ostrava, Jesień z Bluesem (projekt Blue True Blues zawierający bluesowe standardy w tym kompozycje Tadeusza Nalepy i Lucindy Wiliams) W 2008 roku Agora wydaje płytę "Te30te urodziny", na której inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny Jakubowicz. Pomimo zaskakującego zestawu artystów takich jak: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt płyta jest spójna, dobrze jej się słucha , co ma pokrycie w dobrej sprzedaży. Teledysk do utworu "W domach z betonu nie ma wolnej miłości" uzyskał nominację do nagrody na festiwalu Yach 2008. Cały 2008 rok był poświęcony promocji tej płyty 26 października 2008 w radiowej Trójce, w studiu im.Agnieszki Osieckiej odbył sie koncert, który zakończył obchody Tych30tych urodzin. W listopadzie 2010 ukazuje się najnowsza płyta Martyny „Okruchy życia” obsypana świetnymi recenzjami („Zwierciadło”, „Twój styl”) nominowana do tegorocznych nagród branży muzycznej "Fryderyki"! Martyna postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość i swój styl. Jest niezależna od mód, konsekwentna w wyborach. Przekonuje swoją wypowiedzią muzyczną bo jest prawdziwa.Kto nie chce przegapić tej muzycznej uczty, powinien już rezerwować bilety (cena 60 zł.) Rezerwacji można dokonywać pod numerami telefonów: 58-588-16-90 oraz 504-102-206, pod adresem info@ajagore.pl oraz na miejscu w Zagrodzie (Godziszewo, ul. Skarszewska 8).

Konkurs dla internautów

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na koncert. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem "Muzyczna Zagroda Kociewska" i odpowiesz na pytanie - Jaki tytuł nosi najnowsza płyta Martyny Jakubowicz?. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl do piątku, 14. września, do godziny 10.00. W mailu należy podać imię i nazwisko. O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr. 133 poz. 883) na cele związane z konkursem.

Uwaga!

Konkurs rozwiązany - zwycięzcami zostali Sylwia Górska i Julian Gojka
 
drukuj
Artykuł przeczytano 1441 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Policja
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Super :) ~ Iwi_gość
IP: 178.235.xx0.xx3
Data: 10.10.2011, 16:49
Jednym słowem genialne teksty, genialna muzyka, genialny głos :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew