tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 20:41
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Urzędnicy dostaną... defibrylator

Opublikowano: poniedziałek, 10.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewskie starostwo zakupi defibrylator - urządzenie może uratować życie w momencie zatrzymania krążenia. Przedstawiciele starostwa tłumaczą, że zdecydowali się na zakup, ze względu na dobro klientów, którzy licznie odwiedzają budynek władz powiatu.

Jak działa defibrylator? Urządzenie oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii. Defibrylator ratuje życie w momencie zatrzymania krążenia.

- Do tych niezwykle groźnych, zwykle śmiertelnych incydentów, może dojść praktycznie wszędzie, a los chorego zależy od jak najszybszego udzielenia mu pomocy. Do wielu przypadków zasłabnięcia dochodzi również w urzędach. Stąd pomysł zakupu takiego sprzętu do Starostwa Powiatowego w Tczewie. - tłumaczy Kamila Wiśniewska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Wyniki badań wskazują, że tylko w jednym przypadku na dwadzieścia lekarz pogotowia ratunkowego zdąży dotrzeć do pacjenta, tak aby udało się go uratować w momencie zatrzymania akcji serca. Prostym sposobem na pomoc w takiej sytuacji jest dostępność i znajomość obsługi defibrylatora. Teraz Zarząd Powiatu podjął decyzję o kupnie defibrylatora i przeszkoleniu dziesięciu urzędników w jego obsłudze. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tczewskiego - 27 września br. radni przegłosowali ten pomysł i już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zakup takiego urządzenia.

- Ze względu na sporą liczbę klientów, którzy każdego dnia przychodzą do naszego urzędu, podjęliśmy decyzję, aby zakupić defibrylator. Cieszę się, że Rada zaakceptowała nasz pomysł,
a nawet go pochwaliła. Urządzenie zostanie zakupione jeszcze w tym roku i będzie umieszczone w najbardziej newralgicznym miejscu w urzędzie, tak aby w razie potrzeby szybko i skutecznie udzielić pomocy
- mówi starosta tczewski, Józef Puczyński.

Na zakup defibrylatora starostwo zamierza przeznaczyć około 5 tys. zł.
drukuj
Artykuł przeczytano 1987 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - CKiS
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
Poniewieranemu petentowi serce zawodzi ~ przez biurokrate_gość
IP: 93.198.xx2.xx3
Data: 10.10.2011, 07:23
Intuicja podpowiada jaka jest atmosfera.
user_ico_filipek2006
-1
PARANOIA ~ filipek2006
Uż. zarejestrowany
Data: 10.10.2011, 08:20
CIEKAWE CZY JAKIŚ URZĘDAS POTRAFI TO OBSŁUGIWAĆ. ŻEBY ZNOWU NIE BYŁO ŻE ZAMIAST POMÓC TO ZASZKODZILI. ZAMIAST DEFIBRYLATORA WEŚCIE SIĘ ZA ROBOTĘ TO SZYBCIEJ PÓJDZIE ZAŁATWIENIE SPRAW PRZEZ LUDZI KTÓRZY SŁABNĄ W STANIU W KOLEJKACH BO PANOWIE/PANIE Z URZĘDU ZAMIAST OBSŁUGIWAĆ PETENTÓW TO PI.....LĄ GŁUPOTY POPIJAJĄC KAWKĘ.
Brak zdjęcia
-1
proxx_gość
IP: 109.207.xx6.xx2
Data: 10.10.2011, 08:21
jaki urząd takie potrzeby dla petentów.
Brak zdjęcia
-2
leo_gość
IP: 84.38.xx2.xx5
Data: 10.10.2011, 08:54
Zamiast wprowadzić miłą atmosferę przyjazną dla petenta to taniej jest kupić defibrylator ,pewnie przyda się gdy ktoś zawału dostanie ,bo każdy wie jak jest w naszych urzędach
user_ico_taschoon
+6
taschoon
Uż. zarejestrowany
Data: 10.10.2011, 13:50
Obsługa jest dziecinnie prosta bo wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami jakie przekazuje urządzenie głosowo i za pomocą obrazków., w razie czego mogę przeszkolić HIHI Ogólnie to nie musi używać tego osoba z urzędu a każdy petent który zauważy potrzebę użycia /chyba, że zwyczajowo zamkną na kłódkę jak to się dzieje w tym kraju/ Jednak pozostaje inna kwestia, czy jest on tam potrzebny, ale fajnie, że jest może ktoś zauważy potrzebę rozmieszczenia ich w miejscach gdzie jest zawsze dużo ludzi.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 193.200.xx0.xx7
Data: 10.10.2011, 23:24
Jak prokuratura zajmie się tym czym powinna to będzie to jedyny defibrylator w mieście... Urzędasy dbają o swoje "pupy" jak widać są równi i jeszcze bardziej równi. Bo po co defibrylator na dworcu PKP .. krawaciarze nie jeżdżą koleją :/
Brak zdjęcia
0
propozycja ~ franc_gość
IP: 158.116.xx4.xxx
Data: 11.10.2011, 10:10
Zamiast defibrylatorów proponuję urzędasom wibratory.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew