Z savoir vivrem za pan brat

(fot. tcz.pl)
 Z savoir vivrem za pan brat

zobacz galerię zdjęć: 3
Realizowany od początków listopada projekt "Obycie umila życie" dobiegł końca. Zwieńczeniem III już edycji programu były wybory Mistrza i Mistrzyni Savoir - vivru. Najlepszą kindersztubą zaprezentowali się uczniowie klasy III e gniewskiego gimnazjum Marta Kruża oraz Kamil Rzeniecki.

W czasie konkursu na Mistrza i Mistrzynię Savoir-vivre gimnazjaliści odpowiadali na pytania z zakresu szkolnych zasad dobrego wychowania, a także wykonywali zadania praktyczne - pisali życzenia świąteczne, z gracją pili sok przez słomkę i zamienili się w projektantów mody. Widzowie konkursu przyznali także punkty za ogólną prezencję kandydatów. Ostatecznie mistrzami okazali się uczniowie klasy III e - Marta Kruża oraz Kamil Rzeniecki. Nagrodą dla mistrzów były pięknie ozdobione piernikowe serca oraz torciki, przygotowane przez państwo Behrendt, właścicieli piekarni „U Karola” w Gniewie.

W ramach projektu uczniowie brali udział w szeregu zajęć. 15 listopada podczas zajęć na hali sportowej uczniowie klas I i II wzięli udział w festynie "Szkolny savoir- vivre". Z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością wykonywali różnorodne zadania, m. in.: musieli podać co najmniej 5 uprzejmych, ale zdecydowanych uwag kierowanych do uczniów używających wulgaryzmów, zaproponować stosowanie innych zwrotów, jakich mogą używać osoby, które nie mogą sobie poradzić z wulgarnym słownictwem i zdecydowanie go nadużywają, zaprojektować codzienny strój uczniowski, utworzyć krzyżówkę, której rozwiązaniem jest słowo kindersztuba czy rozwiązać test wiedzy z zakresu savoir - vivru.

Kolejnymi wydarzeniami programu były obchody Światowego Dnia Życzliwości. 21 listopada już od rana panie dyrektor z pedagogiem szkolnym uśmiechem, przyjacielskim uściskiem pozdrawiały wchodzących do szkoły uczniów oraz pracowników szkoły. Zaś w okresie od 26 do 30 listopada uczniowie uczestniczyli w konkursie na najgrzeczniejszą klasę.


Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie projekt "Obycie umila życie" realizowało już po raz trzeci. Koordynatorkami programu były Anna Klimek, nauczycielka matematyki i informatyki oraz pedagog szkolna Walentyna Czapska.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • +3

    Aszka

    24.12.2012, 07:47

    Savoir-vivre

    Dobre wychowanie....w dzisiejszych czasach to skarb. Dużo ludzi pozbawionych jest również empatii. Ludzi bez dobrego wychowania i tych drugich lepiej omijać szerokim łukiem. Niech sobie żyją w swoim snobistycznym świecie.....(....z doświadczenia). A tak mało trzeba by być człowiekiem.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • +1

    _gość

    24.12.2012, 09:20

    to niegrzecznie nazywać kogoś snobem i izolować ("omijać szerokim łukiem") z jakiegokolwiek powodu, a szczególnie z powodu braku wychowania. To nie kulturalnie z Twojej strony namawiać do takich czynów. Ludziom trzeba dać pozytywny przykład.

    Cytuj
    IP: 178.37.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.