tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 23:08
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Szykuje się jazzowa jesień w grodzie Sambora

Opublikowano: czwartek, 30.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 10

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Centrum Kultury i Sztuki już teraz zaprasza na szczególną atrakcję dla miłośników jazzu. W dniach 21-23 października odbędzie się kolejna, już czwarta edycja Off Jazz Festivalu. W tym roku zaplanowano wiele atrakcji - na tczewskiej scenie wystąpi m. in. Gaba Kulka, Władysław Komendarek, czy zespół Snowman.

Tczewski festiwal stanowić ma off-jazzową propozycję, łączącą jazz z innymi gatunkami muzycznymi (m.in. muzyką elektroniczną, etniczną, rockową) oraz z różnymi dziedzinami sztuki (tym razem sztuka wizualna i audiowizualna). W tym roku na festiwalu usłyszymy Gabrielę Kulkę oraz Konrada Kucza w projekcie KUCZ/KULKA, Władysława "Gudonisa" Komendarka (z legendarnej grupy "Exodus"), zespół Snowman, Wojtka Staroniewicza ze swoim projektem, w którym wystąpią m.in. Lary Okey Ugwu oraz Przemek Dyakowski.

Program

21. października, czwartek

godz.19:00 sala CKIS

Pokaz filmu niemego z 1922 r. "Nosferatu-symfonia grozy" (reż. F.W. Murnau) z muzyką na żywo zespołu Snowman + koncert - http://www.myspace.com/snowmanpoland

22. października, piątek

godz.20:00 sala CKIS

WOJCIECH STARONIEWICZ A'FREAK-AN PROJECT

Wojciech Staroniewicz (saksofon tenorowy); Przemek Dyakowski (saksofon tenorowy); Darek Herbasz (saksofon barytonowy); Irek Wojtczak (saksofon tenorowy, sopranowy); Dominik Bukowski (marimba, wibrafon); Janusz Mackiewicz (gitara basowa); Adam Czerwiński (perkusja); Larry Okey Ugwu (instrumenty perkusyjne)
Wizualizacje: Rafał Chomik i Adam Przybysz
Wystawa prac Agnieszki Ledóchowskiej "African Project" ( foyer CKiS)
po koncercie JAM SESSION (Piwnica Milenium)
http://www.allegro.art.pl/african/
http://www.allegro.art.pl/african/

23. października, Sobota

godz.20:00 sala CKIS

KUCZ / KULKA

Gabriela Kulka - vocal
Konrad Kucz - elektronika
Robert Rasz - perkusja
Wojtek Traczyk - bas
www.myspace.com/kuczkulka

oraz

WŁADYSŁAW "GUDONIS" KOMENDAREK (Exodus)
+ LASER SHOW oraz wizualizacje
www.komendarek.art.pl
www.myspace.com/komendarek

Bilety do nabycia w CKiS:

czwartek- 10 PLN
piątek- 10 PLN
sobota - 20 PLN
Karnet na 3 dni festiwalowe - 35 PLN
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki ul. Wyszyńskiego 10 Tczew

Projekt Kucz/Kulka

Kucz i Kulka nie pozwalają się nudzić. Potrafią sprawić, że poczujecie się jak w Motown w latach 60, by za moment dać się ponieść klimatowi ze starego filmu. Namalują senny dźwiękowy pejzaż, by chwilę później utopić go w cyrkowo-waitsowskim szaleństwie. Muzyka odważna, nie bojąca się czerpać z wielu sprawdzonych źródeł, a jednocześnie pełna rzadko na naszym gruncie spotykanej oryginalności. Nie ma tu miejsca dla tępego podążania za modą, efektownych pseudoartystycznych tricków, silenia się na cokolwiek. Kucz i Kulka nie zagrają tak, jakbyście chcieli - przeciwnie, wciągną was w wir własnych poszukiwań. Ta podróż odbędzie się na ich warunkach. I to bodaj jest największym atutem ich wspólnego albumu "Sleepwalk".

Gaba Kulka często jest nazywana rewelacją alternatywnego popu. Konrad Kucz z kolei jest weteranem brzmień elektronicznych i ambientowych, któremu udało się brylować także na scenie klubowej (Futro). Wreszcie producent - Bogdan Kondracki, to jeden z najważniejszych rozgrywających na łonie rodzimej muzyki rozrywkowej.

Gaba Kulka i Konrad Kucz - Kucz/Kulka "Got a Song" (oficjalny teledysk)


Co mogło powstać w efekcie spotkania trzech utalentowanych, ale i odległych od siebie muzycznie osobowości? Album, który ma szansę pogodzić tych, którzy w muzyce szukają przyjemności i tych spragnionych prawdziwej sztuki. Sleepwalk to przepiękne, oparte na starych brzmieniach, muzyczne pejzaże to ozdabiane, to dekonstruowane przez niewiarygodny głos Gaby Kulki. To muzyka snująca się między wodewilem i ambientem, a najlepszymi nawiązaniami do brzmień zachodnich - współczesnych (Cocorosie), czy klasycznych (Cocteau Twins).

Władysław "Gudonis" Komendarek

Instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych
(KLEM Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granica, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami. Jego występ to 2-godzinny koncert połączony z wizualizacjami i pokazem laserowym. Na dzień dzisiejszy obraca w stylach: rock progresywny; metal; post rock; etno; industrial; ambient; techno; drum and bass; trans;elektro; hardcore; acid jazz; rytmen blus; break beats; hard trance; psy trance; hard trance; garage;hip hop; abstract; reggae; elektronic nois; jazz; oldscholl. Kilka z tych stylów będzie można usłyszeć podczas sobotniego koncertu na Off Jazz Festivalu.

Ten "człowiek-orkiestra" koncertuje w kraju i za granicą, wciąż zaskakując swych słuchaczy nowymi, świeżymi pomysłami.

Wojciech Staroniewicz A'FREAK-AN PROJECT

"A'freak- Projekt" to połączenie żywej muzyki, wystawy prac Agnieszki Ledóchowskiej (wystawa będzie trwała podczas trzech dni festiwalowych) oraz projekcji multimedialnej - wizualizacje Rafała Chomika i Adama Przybysza. Do wspólnego grania utworów zawierających się stylistycznie w szeroko pojętym idiomie muzyki jazzowej i etnicznej, Wojciech Staroniewicz
zaprosił muzyków ze środowiska trójmiejskiego: Janusza Mackiewicza (gitara basowa), Adama Czerwińskiego (perkusja), Dominika Bukowskiego (wibrafon, marimba), Larego Okey’a Ugwu (afrykańskie instrumenty perkusyjne) oraz saksofonistów: Przemka Dyakowskiego (saksofon tenorowy); Darka Herbasza (saksofon barytonowy) oraz Irka Wojtczaka (saksofon tenorowy, sopranowy). Koncert to wirtualna podróż do Afryki. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu. Koncepcja programu koncertowego jest dualna. W pierwszej interpretacji ukryta jest opowieść. Artyści opowiadają historię pewnej kobiety ("Asale"), która poprzez mowę i opowieści zwraca na siebie uwagę mężczyzny ("Dingane"), który poszukuje miłości. Między nimi pojawia się sekretna, ledwie wyczuwalna więź ("Chisisi"), która swoją zachłanną ewolucją powoduje wręcz pewne mistyczne zmęczenie ("Muchaneta"), aby przerodzić się w chęć wspólnego podróżowania przez życie ("Chenzira"). Kobieta i mężczyzna postanawiają być razem już do końca („Utni”), co sprawia, że czują się bardzo szczęśliwi ("Dakarai") i chcą się tym szczęściem podzielić ze wszystkimi. Druga interpretacja jest ściśle związana z nazwami utworów, które są nadanymi przez Agnieszkę Ledóchowską imionami osób znajdujących się na grafikach artystki, które były inspiracją do skomponowania muzyki przez Wojciecha Staroniewicza i stworzenia niesamowitych komputerowych wizualizacji przez Rafała Chomika.

Wystawa Prac Agnieszki Ledóchowskiej

Prace Agnieszki Ledóchowskiej powstały przy współpracy Kate Chmela-Jones, Polki na stałe mieszkającej w Afryce Południowej, wykładowcy na wydziale Grafiki i Sztuk Wizualnych w Vaal University of Technology. Zdjęcia, które zrobiła swoim studentom zostały przetworzone. Efektem eksperymentów graficznych Agnieszki jest ukazanie różnorodności ludzkiej kondycji i przeciwieństwa stanów emocjonalnych. Intencją Agnieszki było stworzenie nierzeczywistej wręcz osoby, znalezienie jej Alter Ego w świecie wyobraźni. Wyraża się to zarówno w wymiarze duchowym, jak i rzeczywistym, a interpretacja obrazów ma tworzyć ich wypadkową . Prace wykonane są techniką sitodruku.

Pokaz filmu niemego "Nosferatu-symfonia grozy" z muzyką na żywo zespołu Snowman

Snowman - Rozszalałe bałwany na morzu polskiej muzyki! Przez Hołdysa uznani za grupę o wielkiej, światowej klasie. Zespół Snowman założony przez poznaniaków, istnieje od 2002 roku, a ma już na swoim koncie ponad sto koncertów na polskich i europejskich scenach. Swoich odbiorców zachwycają dźwiękiem i przyciągają obrazem. Próby zaszufladkowania twórczości tej grupy do jakiegokolwiek nurtu są bardzo trudne, dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. W 2009 roku wydali debiutancki album Lazy, który został nominowany w kategorii debiut roku do nagrody Mateusze radiowej Trójki. Na rynku właśnie pojawił się ich eksperymentalny krążek Lumikulu z udziałem dzieci.

Film i teatr splatają się w twórczości Snowman z muzyką - napisali ścieżkę dźwiękową do Nosferatu, Gabinet Dr Caligari w reż. R.Wiene, Gorączka Złota Chaplina. Ich dźwięki towarzyszyły również kilku spektaklom Teatru Usta Usta - Republika: Driver, Cadillac, Alicja 0-700..., Ambasada. Kojarzeni i porównywani są z Pink Floyd, Mogwai, Coldplay, Legendary Pink Dots, Dave Matthews Band czy nawet Janis Joplin i Norah Jones. Nie sposób ich zaszufladkować, ale koniecznie warto ich zobaczyć i posłuchać.
Skład zespołu:

Michał Kowalonek - gitara elektryczna, wokal, blanc noise
Adam Brzozowski - piano, noir noise
Paweł Postaremczak - saksofon tenorowy
Grzegorz Książkiewicz - bas
Daniel Karpiński - perkusja
Snowman foto. Materiały organizatora

Nosferatu Murnaua z 1922 r. to jeden z najsłynniejszych filmów wszechczasów, prekursor horroru, a także jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu. Za kanwę filmu posłużyła nieco zmodyfikowana, ze względu na problemy z prawami autorskimi, fabuła "Draculi" Brama Stokera. Rolę tytułowego Nosferatu odtwarzał Mark Schreck. W roku 1995 r. z okazji stulecia narodzin kina film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.
Autor: JP
drukuj
Artykuł przeczytano 1549 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - MOPS. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (10)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-7
sie nie znajom na muzyce. a ja sie znam ~ gangsta sm_gość
IP: 109.207.xx4.xx0
Data: 30.09.2010, 07:50
Co to ma być? Tego nikt nie sucha. Ja jestem na topie i wiem bo oglądam vive i mtv. Teraz się słucha rijany i gagi a nie jakiś tam ich marnych naśladowców. Ja wyjerzdżam do usa i robie operację rzeby zostać nigga gangsta man a tu w polsce jakieś dupki grają. wstyd...
Brak zdjęcia
+3
KuczKulka brzmi całkiem całkiem:) ~ LLUKAS_gość
IP: 79.184.xx0.xx0
Data: 30.09.2010, 08:33
Szkoda że bilety są w dość wysokiej cenie ... Ale myślę że warto! Odwiedziłem ich profil na MySpace, miłośnicy chilloutu powinni być usatysfakcjonowani, brzmi świetnie!
Brak zdjęcia
0
Gdybyś się znał ~ TczObserverrr_gość
IP: 109.207.xx6.xx4
Data: 30.09.2010, 12:48
to wiedziałbyś że oprócz POPu są też inne gatunki muzyczne, które mają swoich słuchaczy. Kacz/Kulka - dobra robota!
user_ico_mieczyslaw
0
Dobre, dobre :) ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.09.2010, 13:08
Jak czas pozwoli, na pewno się wybiorę :).
Brak zdjęcia
0
._gość
IP: 83.25.xxx.xx1
Data: 30.09.2010, 16:29
dobra muzyka :)
user_ico_aga_piet
-2
aga_piet Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.09.2010, 20:35
Nareszcie jakiś porządny koncert na tym łez padole ;)
Brak zdjęcia
0
mardas_gość
IP: 109.207.xx8.xxx
Data: 30.09.2010, 23:08
ja bym z wielką chęcią poszedł tylko tak samemu...
Brak zdjęcia
0
suaf_gość
IP: 81.219.xx8.xx5
Data: 01.10.2010, 08:30
Pan Władek daje czadu;)
Brak zdjęcia
0
Big Show Band ~ nickk_gość
IP: 109.207.xx2.xx6
Data: 01.10.2010, 19:37
Dlaczego tego zespołu nie ma w programie????????????? Grają dobrą muzykę a widzę ich często w Kwidzynie a nie rodowitym Tczewie :-((
Brak zdjęcia
0
AoS_gość
IP: 83.11.xx7.xx1
Data: 01.10.2010, 23:05
..dziadek Wladek ;)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew