tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 23:11
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gmina Pelplin. Unijne inwestycje w kontynuacji

Opublikowano: czwartek, 08.03.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W gminie Pelplin została zakończona kolejna inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Tym razem mowa o projekcie "Budowa dwóch wodociągów w miejscowości Lignowy Szlacheckie". Celem inwestycji była poprawa stanu infrastruktury technicznej we wsi, polepszenie warunków życia mieszkańców oraz poprawa stanu środowiska naturalnego.

Inwestycję rozpoczęto w listopadzie 2010 roku, wodociąg wybudowała Firma Ogólnobudowlana "Bomag" z Wdeckiego Młyna, nadzór inwestorski pełniło Biuro Projektowo - Konsultacyjne "Wodnik" z Tczewa. Zadanie, którego łączny koszt wyniósł 346.120 zł, zostało zakończone w październiku 2011 roku. Na taką samą kwotę opiewał złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wniosek o płatność, wnioskowana kwota pomocy wynosiła 180.635 zł. Ostatecznie pod koniec stycznia Urząd Marszałkowski zatwierdził płatność na wnioskowaną kwotę i tym samym inwestycja została zakończona.

- Również na początku bieżącego roku Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Pomorskiego poinformowała o rzeczowym i finansowym zamknięciu projektu "Budowa kanalizacji w Rajkowach". W wyniku przeprowadzonej bez zastrzeżeń kontroli z realizacji projektu, jaka miała miejsce w czasie 12.08. - 27.10.2011 r., Instytucja Zarządzająca wypłaciła płatność końcową, wyrażając jednocześnie zgodę na zamknięcie projektu. - informują urzędnicy z pelplińskiego ratusza. - Wartość projektu, dzięki któremu wybudowano łącznie 11,85 km sieci kanalizacji sanitarnej i podłączono do niej 1.189 mieszkańców wsi Rajkowy, wyniosła ostatecznie 2.879.591,89 zł. Z tej kwoty uznano za kwalifikowane to wsparcia wydatki w kwocie 2.645.189,97 zł. Ostatecznie Instytucja Zarządzająca RPO wypłaciła Gminie Pelplin w formie refundacji dofinansowanie dla projektu w kwocie 1.851.587,20 zł, co daje 64% wobec ogólnej wartości inwestycji.

Na ostateczne rozliczenie i kontrolę Instytucji Zarządzającej RPO czeka kolejny projekt kanalizacyjny "Budowa kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Leśna I, II, III w Pelplinie". Na największym osiedlu domów jednorodzinnych w Pelplinie do 6,19 km nowowybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej podłączyło się już 712 mieszkańców. Łączna wartość zadania (wraz z wybudowaną w 2007 roku kanalizacją w ulicach Konopnickiej i Podgórnej) wyniosła 2.590.739 zł, zaś wartość wydatków kwalifikowanych (bez uwzględnienia kosztów budowy przyłączy) 2.523.851 zł. Ostatecznie dofinansowanie ma wynieść 1.766.695 zł, z czego Gmina Pelplin otrzymała już środki w wysokości 1.089.145 zł.

Pod koniec ubiegłego roku zakończona została także "Budowa Centrum Kultury Wiejskiej wraz z infrastrukturą we wsi Wielki Garc". Zgodnie z zapisami umowy o przyznanie dofinansowania, zadanie było podzielone na 2 etapy. Pierwszy etap został już rozliczony i skontrolowany, protokół z kontroli zadania można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej w dziale Kontrole. Obecnie trwa rozliczanie drugiego etapu inwestycji. Pierwsza część inwestycji kosztowała 202.533 zł, przyznane i rozliczone dofinansowanie wyniosło 123.849 zł. Wartość realizacji drugiego etapu wyniosła 242.472 zł, planuje się, że refundacja ze środków unijnych wyniesie 147.269 zł.

- Jeszcze latem tego roku powinny zostać zakończone kolejne inwestycje, które są częściowo refundowane ze środków unijnych (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich). W Rajkowach powstanie kompleks boisk o sztucznej nawierzchni z elementami lekkiej atletyki, wykonawcą jest firma "Panorama II" z Gdyni. W Rudnie przez firmę "Seb - Inwest" z Pelplina budowane jest Centrum Kulturalne. Niebawem powinny rozpocząć się także prace przy budowie skateparku w Rożentalu, obecnie trwa procedura przetargowa, która powinna zostać rozstrzygnięta do połowy marca. - dodają urzędnicy.
Autor: RPI Pelplin
drukuj
Artykuł przeczytano 1364 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - 46-latek trafił w ręce policji
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew