Zamek znów stanie w płomieniach - w szczytnym celu

Teatry ognia po raz kolejny w Gniewie (fot. mat. organizatora)
Tczew - Zamek znów stanie w płomieniach - w szczytnym celu
Minęło już 90 lat od Wielkiego Pożaru Zamku w Gniewie z 1921 roku, w wyniku którego spłonęła cała budowla oprócz kaplicy zamkowej. Jak co roku, mieszkańcy Gniewa zamierzają upamiętnić rocznicę tego wydarzenia podczas Festiwalu Teatrów Ognia. Impreza odbędzie się już jutro (27. sierpnia) - organizatorzy zapraszają na nią wszystkich miłośników płomieni i nie tylko. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie w tym na rzecz zwierząt ze schronisk w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Tegoroczny festiwal rozpocznie salwa armatnia na Anioł Pański, następnie o godz. 14 rozegrany zostanie turniej szachowy "Żywe Szachy", podczas którego fragment partii rozegra burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz- Gurzyńska oraz poseł na sejm Sławomir Neumann. W rolę figur natomiast wcielą się uczniowie szkół z Pelplina, Morzeszczyna i Gniewa, a także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Organizatorem rozgrywek szachowych jest Stowarzyszenie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych Cordis.

Kolejnym punktem programu jest spektakl "Husaria Chluba Oręża Polskiego". Podczas przedstawienia realizowanego przez poczet husarski, zbrojni na koniach zaprezentują swoją taktykę walki oraz dawny oręż.

O godzinie 17:30 rozpoczną się z kolei manewry strażackie, a także pokazy ratownictwa medycznego. Na placu turniejowym prezentować się będą jednostki OSP z Gniewa, OSP z Tczewa.

- Po manewrach proponujemy regenerację sił podczas Ognistego Grillowania, w czasie którego przygrywać będzie Kapela Królewska. Natomiast wieczorem o godzinie 20:00 odbędzie się koncert finałowy warsztatów muzycznych organizowanych przez Centrum Muzycznie Aktywnych. - tłumaczy Agnieszka Świercz- Hyska z Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew - Około godziny 21:00 zapraszamy Państwa na najważniejszą część dnia, czyli Festiwal Teatrów Ognia. Podczas festiwalu zaprezentują się takie grupy, jak: Flagrantis, Woodstock Ognia Team, Animada, Sombra. W czasie przerw między pokazami przygrywać będzie grupa folkowa Ex Usu z Ciechocinka.

Finałem imprezy będzie widowisko Światło i Dźwięk - Wielki Pożar Zamku w Gniewie. Spektakl podczas którego światłem dźwiękiem i ogniem zostanie przedstawiona historia zamku w Gniewie, od budowy do wielkiego pożaru. Wstęp: od 1 zł. Środki zebrane podczas Festiwalu Teatrów Ognia przeznaczone zostaną w całości na zakup karmy dla zwierząt ze schronisk w Tczewie i Starogardzie Gdańskim.

Program imprezy:

11:45 Salwa Armatnia na Anioł Pański
13:00 widowisko Wakacje z duchami
14:00 - Żywe Szachy - turniej szachowy
15:00 - spektakl Husaria Chluba Oręża Polskiego
16:00 - widowisko Wakacje z duchami
17:30 - Pokazy strażackie oraz pokazy ratownictwa medycznego
18:30 - Ogniste Grillowanie, przygrywa Kapela Królewska
20:00 - Koncert warsztatów muzycznych- Centrum Muzycznie Aktywnych
21:00 - Festiwal Teatrów Ognia
23:00 - spektakl Światło i Dźwięk- Wielki Pożar Zamku w Gniewie.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Unii Europejskiej w ramach programu Leader.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Centrum Aktywnych- Gniew, Zamek Gniew Sp. z. o . o.
Partnerzy: OSP Gniew, OSP Tczew, Państwowa Straż Pożarna w Tczewie, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Stowarzyszenie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych Cordis
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  mupi_gość

  26.08.2011, 17:44

  zamek Gniew

  Brawo dla organizatorów

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx9.xx1 
 • Abi_23_gość

  27.08.2011, 23:03

  PORAŻKA

  Beznadziejne "przedstawienie" NUDA NUDA NUDA. Nowa fontanna na Placu Hallera bardziej cieszy oko niż te pokazy świateł od siedmiu boleści!

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.