Jak z płatnościami bezgotówkowymi w tczewskich urzędach?

Płatność kartą
Jak z płatnościami bezgotówkowymi w tczewskich urzędach?
Bezgotówkowe płatności to już praktycznie codzienność. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez plastikowego pieniądza. Sprawdzamy, jak z tego typu transakcjami w tczewskich urzędach.

Od czterech miesięcy realizowany jest a ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR). Dotychczas do Programu zgłosiło się 744 urzędów z całego kraju, umowy zawarto z 500 jednostkami administracji publicznej.

- Program, kierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, wprowadza możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet. Wszystkie urzędy są wyposażane w tradycyjne terminale płatnicze POS i innowacyjną usługę WebPOS Paybynet, która jest rodzajem terminala wirtualnego, umożliwiającego wykonywanie płatności za pomocą smartfonu. Należy podkreślić, iż Program jest całkowicie bezpłatny. - informuje kurier PAP.

Sprawdzamy, jak wygląda uiszczanie płatności w tczewskim ratuszu. W kasie Urzędu Miejskiego w Tczewie klienci uiszczają opłaty gotówką, korzystają też z przelewów bankowych, nie ma natomiast możliwości płacenia za pomocą karty płatniczej.


- W umowie z bankiem obsługującym UM nie została ujęta opcja używania kart płatniczych, a wprowadzenie jej w trakcie trwania umowy wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Ponadto nasi klienci nie zgłaszają takiej potrzeby. Jeśli klienci będą sygnalizować potrzebę wprowadzenia transakcji za pośrednictwem karty płatniczej, rozważymy to przygotowując kolejną umowę z bankiem. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.


Obsługę bankową w Starostwie wykonuje z kolei Getin Noble Bank.

- W punkcie obsługi kasowej w siedzibie Starostwa Powiatowego można realizować: bezpłatne operacje gotówkowe i bezgotówkowe związane z działalnością Powiatu m.in. opłaty komunikacyjne oraz opłaty geodezyjne, operacje gotówkowe i bezgotówkowe w zakresie czynności niezwiązanych z działalnością Powiatu, w szczególności z tytułu przyjmowanych opłat paszportowych i opłat skarbowych. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

  • +13

    Kuba_gość

    05.09.2017, 09:10

    Płatości

    Urząd Miasta jak zwykle średniowiecze!

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx6 
  • +13

    kik_gość

    05.09.2017, 09:29

    Zacna pani Mykowska czy Pani sobie jaja z nas robi? Klienci nie zgłaszają, bo wiedzą, że urząd to średniowiecze. 2017 rok wszędzie terminale płatnicze ale nie w urzędach, cud że urzędy znają już pieniądz fiducjarny! Jak można w XXI wieku podpisać umowę na obsługę bankową bez obsługi kart płatniczych? Żaden drobny przedsiębiorca otwierający zwykły sklepik by nie wpadł na taki absurdalny pomysł, ale urzędnicy tak! BRAWO! Następnym razem wyjdźcie z urzędu, podejdźcie do najbliższego spożywczaka i zapytajcie tam jaką mają umowę z bankiem i najlepiej podpiszcie taką samą, na pewno będzie rozsądniej niż teraz. A druga sprawy to wy macie umowę na czas określony? Żeby urząd miasta nie mógł pójść do banku i negocjować z odpowiednim szczeblem pracowników zmiany umowy? To do kiedy i na ile lat macie tę średniowieczną umowę? Na 10 lat?

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • +5

    adi_gość

    05.09.2017, 11:02

    pani Mykowska to chyba nie za wiele już ogarnia, czas na emeryturę, zwolnić miejsce dla młodych a nie blokować etat

    Cytuj
    IP: 193.200.xx1.xx7 
    +4

    yhy_gość_gość

    05.09.2017, 11:50

    Pani Mykowska albo kłamie, albo sama jest okłamywana przez pracowników kas. W zeszłym roku 3 razy musiałem płacić opłatę skarbową "w okienku" i za każdym razem Pani kasjerka odsyłała mnie po gotówkę, bo "płatności kartą nie realizujemy". Czy chęć zapłaty kartą przez klienta Urzędu nie jest wystarczająca, aby ją uznać za "zgłoszenie potrzeby"???

    Cytuj
    IP: 95.48.xx2.xx5 
  • +9

    kik_gość

    05.09.2017, 09:37

    To jest bardzo ciekawe, ci sami ludzie w Urzędzie Miasta nie chcą i nie mają potrzeby płacić kartą według pani rzecznik, ale jakimś cudem w Starostwie Powiatowym chcą! No cuda cuda ogłaszają! Brawo Starostwo! A tak na marginesie uważam, ze polskie urzędy powinny mieć obowiązek zawierania umów tylko z polskimi bankami

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • +2

    Wlad_gość_gość_gość

    05.09.2017, 16:27

    UM Tczew cały skład do wymiany

    Brawo dla starostwa za udogodnienia dla petentów, natomiast UM do wymiany zaczynając od prezydentów po najbliższych współpracowników sekretarz, skarbnik itd

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx1.xx3 
  • +1

    Wlad_gość_gość_gość

    05.09.2017, 16:28

    UM Tczew

    chcą nowoczesności prezydentowi elektryczne autobusy się marzą, a nawet terminala w urzędzie nie potrafią załatwić

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.