Dokumentacja na rozbudowę basenu. Podpiszą umowę z kolejnym wykonawcą

Basen (fot. tcz.pl)
Dokumentacja na rozbudowę basenu. Podpiszą umowę z kolejnym wykonawcą
Zwycięska w przetargu firma zrezygnowała z przygotowywania dokumentacji przebudowy basenu przy Tczewskim Centrum i Rekreacji. Miasto podpisze umowę z firmą, która przygotowała drugą, najkorzystniejszą ofertę cenową.

Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania "Aktywny Tczew - przebudowa i modernizacja obiektu sportowo-basenowego przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie wpłynęły 3 oferty (od 354 tys. do 1 650 tys. zł). 5 stycznia wybrano najkorzystniejszą z nich - firmy z Poznania (COZA Architektura), która miała wykonać zadanie za 354 tys. zł.

- Kilka dni po otwarciu ofert wpłynęło pismo od wykonawcy, w którym poinformował o odmowie podpisania umowy i rezygnacji z realizacji dokumentacji projektowej. W związku z tym do uzupełniania oferty został zawezwany kolejny wykonawca - firma, która złożyła drugą najkorzystniejszą ofertę, która wynosi - 550 tys. zł - mówił na sesji prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Umowa z nowym wykonawcą ma zostać podpisana 31. stycznia. Czas wykonania zadania to 161 dni. Na inwestycję Tczew ma 15 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach zadanie planuje się wykonać m.in. przebudowę i modernizację instalacji uzdatniania wody basenowej; system odzysku wody przelewowej na basenach; przebudowę instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w tym wykonanie nowego systemu wentylacji i osuszania basenów; przebudowę instalacji grzewczych i dostosowanie do najnowszych wymagań w zakresie energooszczędności wraz z wymianą starych grzejników na nowe; przebudowę instalacji elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej wraz z modernizacją oświetlenia na energooszczędne; Wykonane zostaną ponadto niezbędne prace budowlane, remontowe i wykończeniowe wewnątrz obiektu. Będą one dotyczyły nie tylko niecek basenowych i trybun, ale również pozostałych pomieszczeń, z których korzystają użytkownicy obiektu, a także pomieszczeń gospodarczych, socjalnych i administracyjnych. Zadanie będzie również obejmowało doposażenie obiektu w urządzenia basenowe i sportowe. Obiekt zostanie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Budynek zostanie poddany termomodernizacji. W ramach zadania wykonane zostaną również zagospodarowanie i przebudowa otoczenia obiektu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • B._gość_gość_gość

  30.01.2024, 13:34

  Hejt

  Jest źle, ludziom już nawet nie chce się uprawiać hejtu.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx5 
 • qq_gość

  30.01.2024, 14:05

  bez kitu ile to jeszcze bedziecie wałkowac. To już nawet śmieszne nie jest. A jak tam kolejna wanna koło sp12? to powinni zburzyć. Taniej i szybciej jext budowa od nowa

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • dobrze_gość

  30.01.2024, 16:45

  super

  Dobrze, że temat ruszył.... poczekamy i niedługo basen jak nowy :)

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xxx.xx9 
 • Łupaszko_gość_gość

  30.01.2024, 18:08

  "a 'la long"

  Ale co ty chcesz tam Pobłocki klamki w drzwiach wymienić za 354 tys. Chłopcze ty się nie ośmieszaj

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • ertret_gość

  30.01.2024, 18:38

  Ludzie, słyszeliście o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie. Osobiście wypróbowałem i teraz polecam każdemu, mega fajna rzecz, przeczytajcie sami co potrafi------> tnij.tcz.pl/?u=396f5e

  Odpowiedz
  IP: 185.120.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.