Dzisiaj policjanci sprawdzają, czy wszyscy pamiętają o pasach

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Dzisiaj policjanci sprawdzają, czy wszyscy pamiętają o pasach
Dzisiaj pomorscy policjanci prowadzą działania "Pasy", których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie wobec kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowego przewożenia dzieci.


Dzisiaj pomorscy policjanci prowadzą działania "Pasy". Pomimo licznych filmów, badań oraz opracowań, z których wynika, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie, wielu kierowców z nich nie korzysta. Zdarza się, że dzieci również przewożone są nieprawidłowo. Celem zaplanowanych przez pomorską Policję działań jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Na drogach naszego województwa pojawi się większa ilość patroli. Mundurowi sprawdzą, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów oraz czy dzieci przewożone są prawidłowo.

- Przed rozpoczęciem jazdy należy upewnić się, że pas dobrze przylega do ciała, nie jest poskręcany, jego górna część nie dotyka szyi. Dziecko musi podróżować mocno przypięte do fotelika, nie może być ubrane w kilka warstw odzieży, która może spowodować, że podczas zdarzenia wysunie się. Również sam fotelik musi być dobrze zamontowany w pojeździe. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dziecka bez wymaganego fotelika nie należy spodziewać się pobłażliwości ze strony funkcjonariusza.


Policjanci przypominają, że jazda na tylnym siedzeniu nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Osoba, bez zapiętych pasów, której ciało podczas zderzenia waży kilka ton, może zabić siebie i towarzyszy podróży.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +7

  q1_gość

  14.03.2019, 14:01

  pasy

  co te palanty moga innego robic cala noc na lidlu tylko spia .bo to mieszane patrole

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx9 
 • +7

  Gośc_gość_gość_gość

  14.03.2019, 23:48

  Mieszane uczucia !!

  To samo dotyczy kontrolujących , czy mają i korzystają z pasów bezpieczeństwa !! Powinni jak każdy użytkownik !!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.