Wymień dowód - urzędnicy czekają na wnioski

Wnioski można składać w budynku UM (fot. tcz.pl)
Tczew - Wymień dowód - urzędnicy czekają na wnioski
Kończy się ważność dowodów osobistych wydanych w 2001 roku. Urzędnicy apelują o składanie wniosków o wydanie nowych dokumentów i przypominają, że brak ważnego dowodu oznacza dla nas kłopoty.

Osoby, których dowody osobiste tracą ważność w bieżącym roku winny dokonać ich wymiany. Wniosek o wymianę dowodu należy złożyć miesiąc przed upływem terminu ważności. W pierwszej kolejności wnioski powinny złożyć osoby, które miały wydane dowody osobiste w styczniu, lutym lub marcu. Okres oczekiwania na wydanie dowodu osobistego wynosi do miesiąca czasu.

- Informujemy, że dowód osobisty podlega unieważnieniu z urzędu z dniem upływu terminu ważności. Data ważności dowodu umieszczona jest w prawym, dolnym rogu na awersie dokumentu (strona ze zdjęciem). - tłumaczy Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu. - Osoby, których dokumenty są wystawione na czas nieoznaczony (t.j. osoby, które w dniu składania wniosku o wydanie dowodu osobistego miały ukończone 65 lat - nie muszą wymieniać dokumentu, gdyż te dokumenty nie tracą ważności. Przypominamy, że wnioski na dowód osobisty składa się osobiście w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce stałego zameldowania.

W Tczewie można tego dokonać w Urzędzie Miejskim (pl. Piłsudskiego 1, pawilon, pok. 24, tel 58 77 59 303 lub 304). Brak ważnego dowodu może skutkować problemami podczas spotkania z policją, w banku lub podczas załatwiania różnego rodzaju spraw np. próby zrobienia zakupów na raty, itp.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +19

  Rogi

  14.03.2011, 06:28

  Ale obskurny ten budynek.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  do Rogi_gość

  14.03.2011, 16:24

  masz 100% racji. Ten budynek i wogóle stan całego zasobu UM to wspólne dzieło p. Odyi i p. Myszki osób bezpośrednio odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, niestety teraz dołączył do nich nicnierobiącyprezydent MP. Zawsze była uprawiana polityka, że nie wolno remontować UM, bo co na to ludzie powiedzą i napewno nie wybiora mnie na następną kadencję. Zapomniano tylko, że urzędnicy powinni pracować w godziwych warunkach i co wazniejsze powinni w godziwych warunkach osługiwac mieszkańców. Vide starostwo powiatowe. Panie Prezydencie do roboty, więcej odwagi i czyścić UM z ludzi pokroju sekretarzowej. Jesli wyremontuje Pan UM, czy wybuduje w miejscu tego chłamu nowoczesny biurowiec nikt Pana nie zje, wręcz przeciwnie za to, ale jak będzie Pan przez 4 lata tylko unosił się w glorii i chwale opanowania stołka, to zapomnij Pan o następnej kadencji.

  Cytuj
  IP: 83.27.xx6.xx6 
 • MichałXXL_gość

  14.03.2011, 22:52

  ...

  piszecie, że obskurny itp itd, ale jakby się pojawił artykuł pt: "Urząd Miejski planuje przeznaczyć pieniądze na remont swojego budynku" to wtedy dziesiątki komentarzy wyglądałaby mniewięcej tak: "za moje pieniądze budują!", "do koryta się dostali i teraz budują sobie pałace!", "na przedszkola by dali a nie dla siebie wszystko!" itp itd. Obłuda osób wypowiadających się na tym portalu nie zna granic.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • do Michała_gość

  15.03.2011, 07:17

  no co ty piszesz, przeczytaj posta powyżej. Przecież o to chodzi wypowiadającemu sie, żeby właśnie zrobić porządek w budynkach um. Oj to czytanie ze zrozumieniem ....

  Cytuj
  IP: 83.27.xx6.xx6 
 • qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

  15.03.2011, 14:16

  ...

  Znowu ? ;o

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • bla bla nla_gość

  17.03.2011, 11:14

  cccc

  co to za cenzor/.?

  Cytuj
  IP: 82.160.xx7.xx1 
 • +1

  mropenvitamine_gość

  15.03.2011, 16:42

  Po co budowac / remontowac budynek? Przeciez niedlugo CED skapituluje i otworzy swoje podwoje dla mas urzednikow.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.