Funkcjonariusz PSP mieszkający w sąsiedztwie, sam rozpoczął gaszenie pożaru

Kronika strażacka
Tczew - Funkcjonariusz PSP mieszkający w sąsiedztwie, sam rozpoczął gaszenie pożaru
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 08.08.2011 roku do 14.08.2011 roku zanotowano łącznie 31 zdarzeń, z czego 7 to pożary, a 24 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

10.08.2011 - Szprudowo, droga krajowa nr 91

W miejscowości Szprudowo na drodze krajowej nr 91 doszło do wypadku samochodowego. Samochód osobowy marki Audi uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego zaparkowanego w zatoczce autobusowej. Kierowca pojazdu osobowego z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Gniew oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

10.08.2011 - Szpęgawa, ul. Łąkowa

O godz. 17:13 odebrano zgłoszenie o rozwijającym się pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Szpęgawa. Ogniem objęte było drewno składowane przy budynku oraz część ściany i dachu. Przed przyjazdem jednostek przeciwpożarowych, funkcjonariusz PSP mieszkający w sąsiedztwie pożaru, rozpoczął gaszenie za pomocą węża ogrodowego, uniemożliwiając jednocześnie rozprzestrzenianie się pożaru na cały budynek. Po dojeździe na miejsce jednostek straży ugaszono pożar i rozebrano elementy konstrukcji dachowej, która objęta była pożarem.

W działaniach brał udział 1 zastęp OSP Turze, 1 zastęp OSP Miłobądz oraz 2 zastępy JRG Tczew.

10.08.2011 - Swarożyn, droga krajowa nr 22

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz VW Passat, które znajdowały się ok. 20 m. poza drogą. Kierowca pojazdu VW Passat wyprzedzał w momencie, kiedy kierowca VW Golf wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku wypadku poszkodowana została kobieta kierująca samochodem VW Golf, która została przewieziona do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP Swarożyn oraz 2 zastępy JRG Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  tczewiak_gość

  17.08.2011, 22:59

  ahhhh.......

  ciągle wypadki, wypadki i wypadki .... Niestety ciągły pośpiech jest najczęstrzą ich przyczyną :( Wszyscy się cigągle gdzieś spieszymy, tylko pamiętajmy, raz może się okazać, że będzie to ostatni raz ......

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.