Policjanci uczyli, jak nie dać się naciągnąć

Debata (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci uczyli, jak nie dać się naciągnąć

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjanci przeprowadzili debatę społeczną dotyczącą "Bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania", która odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie. Mundurowi w trakcie spotkania mówili jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla w mieszkaniu. Funkcjonariusze poinformowali uczestników również jak należy się zachować aby nie paść ofiarą złodzieja lub oszusta.

Tczewscy policjanci wczoraj (12 marca br.) o godz. 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem: "Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania". W spotkaniu uczestniczył aspirant sztabowy Arkadiusz Pałkowski - Naczelnik Wydziału Prewencji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz mieszkańcy. W przygotowanej prezentacji policjanci uświadamiali uczestników debaty jak uchronić się przed przestępstwami dotyczącymi włamań oraz kradzieży. Stróże prawa przestrzegali również przed oszustami działającymi tzw. metodą "na wnuczka" czy też "na policjanta". Mundurowi przedstawili mechanizm działań takich przestępców, którzy dzwoniąc przeważnie do osób starszych udają bliskich i wyłudzają pieniądze.

- Prowadzący spotkanie podkreślali jak duże znaczenie ma dla policjantów zapewnienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu każdego mieszkańca. Dlatego mundurowi mówili o narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które ma wpływ na bliższy kontakt społeczeństwa z policjantami. W spotkaniu przedstawiona została także aplikacja Moja Komenda, za pomocą której każda osoba może szybko skontaktować się z dzielnicowymi. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - W trakcie debaty rodziły się wśród obecnych osób pytania, na które odpowiadali prelegenci. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w kwestii bezpieczeństwa.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kik_gość

  13.03.2018, 16:15

  Po raz kolejny informuję redakcję ż eto co się odbyło to był wyklad a nie debata! czy tak trudno przeczytać sobie znaczenie słowa debata?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.