Biegli z Janem III Sobieskim i królową Marysieńką

Biegli z Janem III Sobieskim i królową Marysieńką

zobacz galerię zdjęć: 6
27 września zapisał się już na biegowej mapie Kociewia, Pomorza i Polski. Wspaniali zawodnicy i atmosfera spowodowały, że I Bieg Gniewski okazał się sukcesem. Do biegu stanęli reprezentanci Kociewia, w tym także Gniewu, gmin nadmorskich, Powiśla, Chojnic, Elbląga, Olsztyna, Bydgoszczy oraz Warszawy. Amatorów biegania dopingowali starosta gniewski Jan III Sobieski wraz z małżonką, królową Marysieńką.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Z 10-kilometrową trasą, biegnącą przez malownicze tereny gminy Gniew, zmierzyło się około 200 zawodników. Jako pierwszy, z czasem 33:26, na metę przybiegł Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo. Siedem sekund później do mety dobiegł Patryk Sowiński z Gniszewa, reprezentujący MKS Sambor Tczew. Trzeci, z czasem 34:18, biegł ukończył Przemysław Ruliński z Gniewu. -Bieg zorganizowany został bardzo dobrze. Wrażenia są pozytywne, choć trasa okazała się ciężka, szczególnie podbieg w wąwozie. A wynik? Spodziewałem się tego, ponieważ znam rywali. Biegam już 15 lat, więc był to dla mnie kolejny start. Biegać może każdy. Tym, którzy nie biegali jeszcze, proponuję marszobiegi, trucht i zabawy biegowe - mówił po biegu gniewianin Przemysław Ruliński.

W kategorii kobiet, jako pierwsza, a w ogólnej klasyfikacji 10 - kilometrową trasę pokonała Dominika Nowakowska ze Smętowa, uzyskując czas 38:24. Drugą panią okazała się Martyna Warda z czasem 40:29, reprezentantka AZS UWM Olsztyn. Trzecie miejsce, z czasem 45:08, zdobyła Jagoda Kubiak z Wejherowa. - Przyjechałam tutaj z zamiarem mocnego treningu do półmaratonu, w którym mam pobiec za miesiąc - powiedziała po biegu, zadowolona ze swojego wyniku, Dominika Nowakowska. - Zamiłowanie do biegania odziedziczyłam po moim tacie Henryku Główczewskim, który był również moim pierwszym trenerem. Miałam 13 lat kiedy zaczęłam biegać. Trasa biegu była bardzo wymagająca, wiele podbiegów, sprzyjająca wzmocnieniu się, ale jednocześnie bardzo malownicza - opowiadała zwycięzczyni.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez licznych sponsorów. Najlepszym biegaczom gratulowali Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, poseł PiS Kazimierz Smoliński, Prezes Banku Spółdzielczego w Gniewie Sławomir Urban oraz Przewodniczący Rady Fundacji Europejski Park Historyczny Zamku Gniew Krzysztof Lisiecki. Wręczono również upominki najlepszym reprezentantom Gniewu.


Ponadto przygotowano również atrakcje dla dopingujących. Można było poznać techniki udzielania pierwszej pomocy oraz pogłaskać Barta i Aquariusa, psy, pełniące funkcję ratowników w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Tczewie.
- Każdy z Was jest wielki, ponieważ dobiegł do mety - powiedziała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska uroczyście zamykając I Bieg Gniewski.

Nad bezpieczeństwem czuwali i bieg pilotowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, Straż Miejska w Gniewie, policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie i Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim partnerom oraz sponsorom tego sportowego przedsięwzięcia: Urzędowi Miasta i Gminy Gniew, Starostwu Powiatowemu w Tczewie, Nadleśnictwu Starogard, Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych Gniew, firmom Zamek Gniew Sp. z o. o., Rolls-Royce, Polmlek, Fama, Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie, Inwest-Kom, Green-Up za napoje energetyczne, Iglotex za pakiety startowe, piekarni U Karola w Gniewie za pyszne drożdżówki dla zawodników, Gminnemu Ośrodkowi Sportu w Gniewie, Centum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie, Perry z Morzeszczyna.

Drukuj
Prześlij dalej