Czujność dzielnicowego pomogła seniorowi

(fot. KPP Tczew)
Czujność dzielnicowego pomogła seniorowi
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie regularnie odwiedzają samotnych seniorów w swoich rejonach. Niedawno jedna z takich wizyt asp. sztab. Damiana Majkowskiego okazała się kluczowa dla życia i zdrowia starszego mężczyzny.

Dzielnicowi w Tczewie stale dbają o kontakt z samotnymi seniorami, troszcząc się o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Dzięki regularnym wizytom mogą sprawdzić, czy osoby starsze nie potrzebują pomocy. Ostatnia interwencja asp. sztab. Damiana Majkowskiego pokazuje, jak ważne są te działania.

- Podczas jednej ze swoich służbowych wizyt asp. sztab. Damian Majkowski udał się do domu jednego z seniorów, którego regularnie odwiedza. Na miejscu zastał mężczyznę leżącego w łóżku. Senior wyznał, że od kilku dni nie jest w stanie się podnieść i czuje się bardzo źle. Dzielnicowy natychmiast wezwał karetkę pogotowia. Dzięki szybkiej reakcji policjanta senior został przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest regularne monitorowanie stanu zdrowia samotnych osób starszych. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.


Policjanci apelują do mieszkańców, aby zwracali uwagę na swoich starszych sąsiadów i informowali służby w przypadku jakichkolwiek niepokojących sygnałów. Wspólne działania mogą uratować życie i zdrowie wielu seniorom. Dbajmy o siebie nawzajem. Dzielnicowi będą nadal z pełnym zaangażowaniem kontynuować swoje działania, by zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie naszym seniorom.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +4

  PIOTR_gość_gość_gość_gość

  17.05.2024, 18:55

  kociewiak

  Brawo dla pana policjanta

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • -1

  bezsrejtu_gość

  18.05.2024, 11:45

  To ile spraw którymi mają się zajmować trafi do kosza? ("niewykrycie sprawcy" itp) No sorry, policja teraz robi za pomoc społeczną? Podobno ciągle ludzi szukają a zajmują się rzeczami, które nie należą do ich obowiązków! Dajcie se spokój z tym ocieplaniem wizerunku tylko weźcie się za swoją robotę!!! Złodziei z Wigury już złapaliście?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx1 
 • -2

  Miejscowy._gość

  18.05.2024, 13:40

  Dzielnicowi...

  ....powinni znać osoby zamieszkujące ich rejony ze szczególnym uwzględnieniem osób z racji wieku podatnych na różnego rodzaju oszustwa. W powyższym przypadku okazało się, że policjant jest zorientowany w sytuacji panującej w jego sferze działań!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx7 
 • Atram_gość

  18.05.2024, 22:59

  Brawo!

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx0 
 • qq_gość

  20.05.2024, 07:31

  Skoro dziadzia nie mógł się podnieść kilka dni to jak milicjant wszedł do środka?

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.