Lipiec z Fabryką Sztuk

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Lipiec z Fabryką Sztuk
Co Fabryka Sztuk przygotowała na pierwszy miesiąc wakacji? Nie zabraknie atrakcji dla spędzających lato w mieście.

- Tradycyjnie ogłosimy konkurs fotograficzny "Wakacje z aparatem", który w tym roku będzie miał nieco inną formułę - wyłącznie online. Ponadto przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dni powszednie odbywać się będą warsztaty artystyczne z podziałem na różne grupy wiekowe, a w weekendy zapraszamy do rozwiązania questów tematycznie związanych z prezentowanymi wystawami. Nasza oferta wystawiennicza znacznie wzbogaci się. Zaproponujemy wystawy współczesnego malarstwa, fotografii i grafiki. Zachęcamy do oglądania wystaw nie tylko w siedzibie głównej i kamienicy przy ul. Podmurnej 15, ale spacerując ulicami Tczewa także można zobaczyć nasze ekspozycje. W dalszym ciągu proponujemy quizy, ciekawe artykuły oraz filmiki realizowane w ramach projektu "Fabryka Sztuk online" - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

LIPIEC

warsztaty

dla dzieci (bezpłatnie)*:

poniedziałki o 16.00, środy i piątki o 13.00 - warsztaty plastyczne,
4.07 o 12.00 - spotkanie z koci koci... Kociewiakiem
dla starszych dzieci i młodzieży (bezpłatnie)*:
wtorki o 13.00 - warsztaty artystyczne (ceramika, rysunek, origami)

dla dorosłych (odpłatność)*:
poniedziałki o 17.30 - warsztaty ceramiczne - 10,00 zł brutto/1 spotkanie - 10% zniżki dla posiadaczy Metropolitalnej Karty do Kultury,
czwartki o 16.00 - warsztaty sucha igła i monotypia - 50,00 zł brutto/cały cykl (5 spotkań) - 10% zniżki dla posiadaczy Metropolitalnej Karty do Kultury
* obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: www.fabrykasztuk.tczew.pl. Warsztaty odbywają się wyłącznie na świeżym powietrzu - w razie niepogody zostaną odwołane.

konkursy:
4-5.07, 18-19.07, 25-26.07 - questy - to połączenie zabawy z edukacją. Każdy quest będzie poświęcony jednej wystawie: stałej lub czasowej eksponowanej w Fabryce Sztuk lub w otwartej przestrzeni publicznej. Wystarczy pobrać kartę przy wejściu do Fabryki Sztuk, a za jej wypełnienie otrzyma się zestaw gadżetów promocyjnych.
zabawa fotograficzna "Śladami Skulteta i Kopernika w Tczewie" - we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie - szczegóły ok. 10 lipca.
XIII Konkurs Fotograficzny "Wakacje z aparatem".

wystawy**:
interdyscyplinarna wystawa "Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek" - pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa i Polskiej Agencji Kosmicznej,
do 12.07 - wystawa kaligrafii "Człowiek i Jego Słowo" Joanny Zakrzewskiej, ul. 30 Stycznia 4,

od 3.07 - malarstwo Marka Szczęsnego "Śladami Albrechta Dürera", ul. Podmurna 15,
od 4.07 - wystawa malarstwa czołowych polskich artystów "Odblask Tajemnicy", ul. 30 Stycznia 4,
od 20.07 - wystawa fotograficzna Piotra Szumigaja "O czym szumi gaj... Wdecki Park Krajobrazowy", ul. 30 Stycznia 4,
wystawy stałe przy ul. 30 Stycznia 4 i Podmurnej 15,
wystawy plenerowe - nowości: "Z Tczewa na morza i oceany" (ul. Pomorska), "Nasze miasto - Twój plac Marsz. Piłsudskiego" (przed Urzędem Miejskim), "Spotkane w drodze. Wystawa fotografii Józefa Ziółkowskiego" (ul. Jarosława Dąbrowskiego - deptak).

Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem zwiedzania: www.fabrykasztuk.tczew.pl


Drukuj
Prześlij dalej