Lokalni aktywiści zaprosili prezydenta RP. "Mieszkańcy czekają na interwencję ws. Mostu Tczewskiego"

Most Tczewski (fot. Dawny Tczew)
Tczew - Lokalni aktywiści zaprosili prezydenta RP. "Mieszkańcy czekają na interwencję ws. Mostu Tczewskiego"
Społecznicy i dziennikarze zrzeszeni w ramach akcji #MostTczewskiJakWesterplatte zaprosili do Tczewa prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Wcześniej głowa państwa skorzystała z zaproszenia starogardzkiego klubu "Gazety Polskiej". "Tczewianie czekają na interwencję prezydenta w sprawie dokończenia odbudowy Mostu Tczewskiego" - tłumaczą lokalni aktywiści.

Od jakiegoś czasu pytamy kandydatów na urząd prezydenta RP, jakie jest ich stanowisko w sprawie ratowania Mostu Tczewskiego? Czy dobrym pomysłem jest przejęcie mostu przez Skarb Państwa w drodze specustawy? A może posiadają własny pomysł na wyjście z beznadziejnej sytuacji, w jakiej znalazł się obecnie tej jeden z najcenniejszych polskich mostów?

We wtorek rano pojawił się w Tczewie Rafał Trzaskowski, który o moście mówił tutaj ).
Trzaskowski obiecał na spotkaniu w Tczewie, że doprowadzi do wyremontowania mostu. Prezydent Warszawy odniósł się wypowiedzi Andrzeja Dudy z 2015 roku, kiedy podczas wizyty w Tczewie ówczesny kandydat na prezydenta mówił, że kandyduje po to, by zlikwidować takie absurdy, jak to, że olbrzymi wiślany most znajduje się w zarządzie biednego samorządu powiatowego:

- Po co obiecywać, skoro wie się, że się czegoś nie zrobi. Ja deklaruję, że zadbam o to, by ten most stał się filią Muzeum II Wojny Światowej i że go wyremontujemy, bo ten obiekt ma olbrzymią wartość historyczną. Nie będę się zasłaniał kompetencjami kancelarii, tylko postawię jasny wniosek - i do tego wspólnie doprowadzimy. Więcej - myślę, że silny prezydent, prezydent niezależny, jest od tego, żeby pobudzać rząd do działania, a nawet zawstydzać w tego typu przypadkach - i skłaniać go do tego, żeby złożone zobowiązania były realizowane.


Tuż po tej wizycie, pojawiły się całkowicie nowe doniesienia, że już od kilku miesięcy Muzeum II Wojny Światowej pracuje nad przygotowaniem ekspozycji dotyczącej mostu i ważnej historii związanej z tym miejscem. Jak donosiło Radio Gdańsk, działania zostały podjęte z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś nowa ekspozycja ma zostać oddziałem Muzeum II Wojny Światowej (właśnie o to zabiegali społecznicy zrzeszeni w ramach akcji #MostTczewskiJakWesterplatte). Dr Karol Nawrocki, szef muzeum wyjaśniał rozgłośni, że przygotowywana jest koncepcja programowa, a ekspozycja miałaby się znaleźć w odbudowanym niedawno przyczółku mostu.

- W planach wystawy, opracowywanej przez Muzeum II Wojny Światowej, pokazane zostaną nie tylko bohaterskie boje tczewskiego 2 Batalionu Strzelców we wrześniu 1939 r., ale również historia trwających przygotowań do walki oraz losy samych mostów i ich obrońców. Duży nacisk położony zostanie na zamordowanych przez Niemców w Szymankowie polskich celników, kolejarzy i członków ich rodzin - pisze dyrektor muzeum w komunikacie, opublikowanym przez Radio Gdańsk.


Na razie nie ma jednak wciąż pewności co do przyszłego stanu Mostu - bo właścicielem obiektu jest wciąż Starostwo Powiatowe, które nie ma żadnych oficjalnych informacji co do ewentualnego przyjęcia cennego tczewskiego zabytku. Wiadomo, że czynione są różne działania na szczeblu rządowym - m. in. z udziałem posła Kazimierza Smolińskiego. Czekamy na ich efekty. Organizatorzy społecznej akcji #MostTczewskiJakWesterplatte, którzy od jesieni walczą o utworzenie na moście filii Muzeum II Wojny Światowej, liczą na to, że wizyta prezydenta RP mogłaby przyśpieszyć pewne działania.

- Wysłaliśmy oficjalne pismo do Kancelaria Prezydenta RP Andrzej Duda z prośbą o przybycie głowy państwa do Tczewa na Bulwar Nadwiślański, w celu spotkania z mieszkańcami, którzy czekają na interwencję prezydenta w sprawie dokończenia odbudowy Mostu Tczewskiego. Zadeklarowaliśmy oprowadzenie prezydenta po Moście Tczewskim i opowiedzenie mu o jego ciekawej, choć tragicznej historii. Ostatnio towarzyszyliśmy prezydentowi na spotkaniu w stolicy Kociewia. Andrzeja Dudę do Starogardu zaprosił Klub Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim. Podczas spotkania padła obietnica związana z obwodnicą Starogardu, w związku z tym pomyśleliśmy, że jako Społeczny Komitet Odbudowy Mostu zaprosimy głowę państwa do naszego miasta, do Tczewa. W trakcie naszej wiosennej akcji wszyscy pozostali kandydaci na prezydenta RP bezpośrednio odpowiedzieli na nasze pytania, więc wizyta w Tczewie byłaby doskonałą okazją do zabrania głosu w sprawie Mostu Tczewskiego przez samą głowę państwa. Jeśli prezydent Andrzej Duda nie znajdzie czasu na wizytę w Tczewie przez napięty program kampanii wyborczej, to liczymy chociaż na komentarz w tej sprawie ze strony rzeczników prezydenta lub PiS, np. Błażej Spychalski, Adam Bielan, Radosław Fogiel. - informuje Społeczny Komitet Odbudowy Mostu
.

Przypomnijmy, w maju zakończył się drugi etap robót na Moście Tczewskim. Najpierw dobre wiadomości. Po blisko 75 latach od zakończenia II wojny światowej zakończyły się prace związane z odbudową przyczółku Mostu Tczewskiego. To powierzchnia, która będzie mogła służyć np. celom wystawienniczym i muzealnym. Teraz złe wieści. Na prace w ramach drugiego etapu starostwo miało 35 mln zł. Ale pod koniec września ub. roku wojewódzki konserwator zabytków w Gdańsku Igor Strzok wstrzymał rozbiórkę fragmentu Mostu Tczewskiego (chodziło o demontaż wstawionego w latach 50-tych przęsła ESTB, jakie miało tymczasowo zapewnić przejezdność). Generalna Konserwator Zabytków Magdalena Gawin co prawda uchyliła zaskarżoną przez Starostwo Powiatowe w Tczewie decyzję o wstrzymaniu przebudowy Mostu Tczewskiego. Sprawa jest ponownie rozpatrywana przez pomorskiego konserwatora. Jak dotąd do urzędników ze starostwa nie dotarło żadne stanowisko w tej sprawie. Z powodu decyzji konserwatorskiej prace trwały o 4 miesiące dłużej niż pierwotne zakładano - nie udało się też wykonać całości, potrzeba też dodatkowych 12 mln zł na zakończenie prac. Teraz starostwo będzie rozliczać się projekt. Wiadomo też, że w Warszawie toczą się rozmowy dotyczące przyszłego finansowania odbudowy. A potrzeba na to nawet 150 mln zł. Po serii wizyt w stolicy społeczników zrzeszonych w ramach akcji #MostTczewskiJakWesterplatte ruszył cykl spotkań, w których uczestnicy m. in. tczewski poseł - Kazimierz Smoliński. Zarówno władze powiatu, jak i sygnatariusze akcji #MostTczewskiJakWesterplatte walczą o to, by to Skarb Państwa wziął na siebie ciężar odbudowy mostu i stworzenia tam oddziału Muzeum II Wojny Światowej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (59)
dodaj komentarz

 • +49

  kik_gość

  03.07.2020, 11:09

  Mnie bardziej poraża smród z wysypiska, a przecież zapewniano nas, iż nie będzie ŻADNYCH uciązliwości zapachowych

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx1.xx3 
 • -24

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  03.07.2020, 11:49

  UJAWNIAMY !!!

  Andrzej Duda złamał art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 Konstytucji i stał się przestępcą !! Niech także wytłumaczy dlaczego stal się łaskawcą dla przestępcy gwałciciela ułaskawiając go jako prezydent i katolik ???

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx3 
  +21

  Hihi_gość

  03.07.2020, 12:10

  KODziarzu przestań bredzić i pomawiać. Te wasze hasełka śmieszą i budzą politowanie. Non stp plucie jadem, ile można tego bełkotu słuchać?

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx1 
  +3

  ._gość

  03.07.2020, 13:19

  tnij.tcz.pl/?u=ff1961

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx6 
  +14

  Ewa_gość_gość

  03.07.2020, 18:33

  Urojenia !?

  Tczewscy aktywiści niech na pożegnanie kadencji sprawią prezent w postaci przęsła mostu i statku który miał pływać po Wiśle ! Niech wraca do Krakowa !! Tczewski elektorat to nie Ciemnogród !

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx9 

  Gośc_gość_gość_gość_gość

  03.07.2020, 19:23

  Trzaskowski - Prezydentem RP !!

  Każdy normalny o średniej inteligencji zagłosuje za Cywilizacją nie Ciemnogrodem ! Gwarancja jest Trzaskowski na którego głosuje emigracja polska na zachodzie Europy ! Młodzi Polacy nie chcą przeżyć tego co dziadkowie w 1939 r

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx8 
  +1

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  04.07.2020, 09:47

  UJAWNIAMY !!!

  Andrzej Duda popierany przez elektorat PiS ułaskawił gwałciciela niepełnoletniej dziewczynki i on mówi iż jest katolikiem ??! Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli, a jak się wypowiada wrażenie znika podobnie jest z jego elektoratem !!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx6 
 • +11

  NIKI NIK_gość

  03.07.2020, 11:21

  Prostsze rozwiązanie. Niech społecznicy i dziennikarze zrzeszeni w ramach akcji #MostTczewskiJakWesterplatte zrobią zrzutkę w internecie i kto chce niech im wpłaci na ten most. Mi ten most wisi i powiewa kalafiorem. Nie wybieram się do Lisewa - bo niby po co? Nie mam też zamiaru dokładać się do tego złomu.

  Odpowiedz
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • -4

  gość_gość_gość

  03.07.2020, 16:19

  gdfgdf

  W takim wypadku możesz też pomyśleć o innych, tym bardziej mieszkańcach Lisewa i innych wsi które są za Lisewem. Mając kilometr do Tczewa(z Lisewa) muszę jeździć na około to nie jest raczej normalne. Rozumiem że są objazdy przy remontach jakichkolwiek, ale 9 lat się tak męczyć to chyba nie jest dobre. Może i ludzie się przyzwyczaili do tego po takim czasie, ale dalej zostaje to samo - To nie jest normalne.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx5 
 • +32

  frycek_gość_gość

  03.07.2020, 11:21

  Po co most w Tczewie, skoro jest w Berlinie?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx1 
 • -8

  Gośc_gość_gość_gość_gość_gość

  03.07.2020, 11:43

  Mieszane uczucia !!

  Poseł Smoliński niech sprzeda Mercedesa i przeznaczy na rekonstrukcję mostu to może zrealizuje hasło - JAK PIS DOJDZIE DO WŁADZY!?

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx3 
  -9

  Cywilizacja XXI WIEKU_gość_gość

  03.07.2020, 11:51

  Duda żegnamy bez łez !!

  Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli ,a jak się wypowiada wrażenie znika! Podłością być trollem PiS !!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx3 
 • -13

  z tamtych lat_gość

  03.07.2020, 11:38

  PiS - nie kłamcie!!!!

  Nawet w PRL,władza tak nie kłamała, jak teraz. Duda, Morawiecki i cała reszta obecnej władzy, to w większości ludzie wykształceni z tytułami naukowymi. Ludzie ci, nie mają żadnego umiaru, w stosowaniu obrzydliwych kłamstw i traktowaniu innych jak idiotów. Propagandziści PiS, wielokrotnie przerośli propagandzistów PZPR. Absolutny upadek moralny, brak wstydu i honoru.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • -5

  Pisior_gość

  03.07.2020, 20:06

  Naoglądałeś się TVN u i myślisz, że to co tam mówią to prawda, a to science fiction.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx3.xx2 
  -8

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:14

  Przestań hejtowac

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • +38

  Temat_gość

  03.07.2020, 11:52

  Temat mostu jest już tak upolityczniony, że wszystkim chce się rzygać, tak samo jak polityką.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx8 
 • -12

  Bezsrejtu_gość_gość

  03.07.2020, 12:03

  Stokenizować!

  Każdy mógłby zainwestować i następnie czerpać zyski z przejazdów/turystów. Nawet same tokeny mogłyby z czasem pełnić rolę naszej lokalnej waluty... Ale oczywiście zaraz byłby krzyk z NBP czy innego KNF że ktoś nie rozlicza sie w ich ciągle tracącej wartość złotówce.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx2 
 • -1

  NIKI NIK_gość

  03.07.2020, 13:55

  Już widzę jak tłumy turystów zbierają się by pojechać do Lisewa... I każdy jest gotów zapłacić majątek za taką frajdę.

  Cytuj
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • +1

  _gość

  03.07.2020, 12:37

  NIECH SOBIE DUDE ZAPROSZA DO DOMU !

  JA GO TU NIE CHCE!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -7

  RIC_gość

  03.07.2020, 16:20

  Myślenie nie boli...

  Goń sie bucu...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx8 
  -7

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:46

  Zamilcz

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • +20

  Adam_gość_gość

  03.07.2020, 12:48

  Gdyby ten most laczyl dwie dzielnice Tczewa polozone na dwoch brzegach Wisly to mozna by pewnie pisac ze mieszkancy Tczewa oczekuja jego remontu. W rzeczywistosci to jest most do nikad i potrzebny raczej tylko garstce mieszkancow Lisewa. Wiekszosc tczewian bardziej uciesza remonty ulic, remonty wiaduktow kolejowych i wszystkie inne pozwalajace odkorkowac miasto. Dzis most to juz tylko pomnik - dawnej potegi Prus oraz wspolczesnej nieudolnosci samorzadowej...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx8 
 • Gośc_gość_gość_gość_gość_gość

  03.07.2020, 15:06

  Polnische folklore ...

  Trzaskowski człowiek z kręgosłupem moralnym - Cywilizacja !!! Duda bez kręgosłupa moralnego - powrót do Ciemnogrodu , maseczki Szumowskiego i respiratory , afera z Kuchcińskim , skoki , Banaś itp - dość pogardy !

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx7 

  Jordasz_gość

  04.07.2020, 13:25

  Dokładnie. Nie ma żadnego ekonomicznego usprawiedliwienia na pakowanie tylu milionów w jakiś tam most (nawet jeśli to zabytek). Nikt do tej naszej dziury nie przyjedzie na wakacje po to tylko żeby most obejrzeć. Ci wszyscy aktywiści co krzyczą o tym moście to chyba skończyli 3 klasy podstawówki, bo dobrze liczyć nie potrafią. Równie dobrze można by wybudować międzynarodowe lotnisko w Tczewie za te pieniądze . Co to tematu , że mieszkańcom Lisewa jest potrzebny most....OK. Tylko, że nowy most byłby zapewne o 2/3 tańszy. Przypominam, że żyjemy w kapitalizmie. Inwestuje się w rzeczy, które w przyszłości dadzą jakiś zysk. Most będzie tylko generował koszty.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx7 
 • Prawda _gość

  03.07.2020, 14:20

  Długopisów ci u nas dostatek

  A i obietnic bez pokrycia wystarczy. Niech ta marionetka prezesa nie przyjeżdża do Tczewa, bo ja go tu nie chce!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx0 
 • -7

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:15

  Przypominam Ci że póki co A.Duda jest twoim prezydentem !!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
  +1

  ja_gość_gość_gość

  04.07.2020, 00:05

  Chciałby. Nie jest i nie będzie.

  Cytuj
  IP: 5.184.xx8.xx0 
  -3

  Pan _gość

  04.07.2020, 19:58

  A oszusta, zwolennika uchodźców, dupoliza niemcom, marionetki Tuska i Merkelowej chcesz?

  Cytuj
  IP: 79.163.xx8.xxx 
 • +6

  wyborca 2020_gość_gość

  03.07.2020, 14:42

  Kampania oparta na dyskusji remontu most

  Medrcy nad medrcami pomyslcie logicznie czy kampania prezydencka to remont mostu po stronie Tczewa.To temat zastepczy dla unikniecia wypowiedzi o innych problemach jakimi po uzyskaniu prezydentury powinien mowic kandydat. Tu nalezy zapoznac spoleczenstwo o stanie Panstwa o finansach publicznych polityce zagranicznej i zbrojnej.Obecny PREZYDENT nie przyjedzie do Tczewa, ku uciesze ludzi malo rozgarnietych w schemacie struktur PANSTWA za ktore odpowiedzialny jest PREZYDENT. Remont mostu to sprawa samorzadu lokalnego jego budzetu i subwencji z tarczy finansowej panstwa nie obietnic wyborczych kandydatow na prezydenta. Amen

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx4 
 • -2

  ja_gość_gość_gość

  04.07.2020, 00:06

  bzdura

  Cytuj
  IP: 5.184.xx8.xx0 
 • -6

  gość_gość

  03.07.2020, 15:04

  2 MLD

  Zamiast przekazywać 2 mld na TVPiS mógł dać trochę mniej (jeżeli już musiał i chciał to zrobić) i dać samorządowi w Tczewie na remont tego mostu jeżeli "nie jest to w interesie kancelarii prezydenta" żeby przejąć ten most przez skarb państwa.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx5 
 • -2

  Ja_gość_gość_gość_gość

  03.07.2020, 15:14

  Banda

  PiS - owcy śmieją się wam prosto w oczy a wy dalej głosuje ie. Ciemnogrod i średniowiecze. Wybrorco PiS idź do szkoły i do pracy. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx4 
 • +3

  Cywilizacja XXI WIEKU_gość_gość

  03.07.2020, 19:30

  Urojenia !?

  Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli , a jak się wypowiada wrażenie znika! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS jak Duda, Karczewski, Witek, Sasin itp POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx8 
  -6

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:17

  Możecie mówić i pisać co Chcecie Ale PiS jest mniejszym złem niż Po taka prawda

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • -4

  Ja_gość_gość

  03.07.2020, 15:14

  Broń Boże

  Precz z PiS!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx4 
 • -13

  Precz_gość

  03.07.2020, 16:19

  Precz z Preczem!!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xxx 
 • -2

  Wyborca 2020_gość_gość

  03.07.2020, 17:00

  Prezydent na dalsze 5 lat

  Tylko obecny Prezydent jest Prezydentem na nastepna kadenncje!! Tak mu dopomoz .BOG

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx4 
 • +3

  Pis_gość

  03.07.2020, 19:16

  Boga to ty w to nie mieszaj

  Duda to najgorszy prezydent w dziejach RP! Nikt inny tak nie dzielił Polaków i nie łamał konstytucji! Nigdy więcej dudy! Każdy będzie lepszy od niego, nawet menel spod kibla!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx0 
  +8

  Pisior_gość

  03.07.2020, 20:10

  Do Pis

  Posłuchaj sobie Trzaskowkiego. Potem odpowiedz na pytanie, kto dzieli Polaków. Kto używa słów szumowiny, plebs, robaki, kanalie, patologia i ciemnogród. Czy to nie dzielenie ludzi na lepszych i gorszych?

  Cytuj
  IP: 31.0.xx3.xx2 
  +2

  Antypis_gość

  03.07.2020, 20:57

  Do pisor

  A kto używa słów : jesteście kanaliami? Cała Polska z was się śmieje - komuniści i złodzieje? Chamska chołota? Spieprzaj dziadu, itp. No kto? Kaczyński! Głosując na Dudę, głosujesz na Kaczyńskiego! Nigdy więcej PIS i dzielenia Polaków, obrażania i łamania konstytucji!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx0 
  +1

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:22

  Głosujmy na Dude

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
  -2

  Pisior_gość

  04.07.2020, 09:49

  Do Antypis

  Jeśli należałeś do pzpr jesteś komunistą, a jeśli okradasz innych jesteś złodziejem. Gdzie tu obraza? To stwierdzenie faktów.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx0.xx8 
 • _gość

  03.07.2020, 19:51

  Aktywiści

  Ich zdjęcia powinny wisieć pod ścianą płaczu!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx0 
 • +2

  Lola_gość_gość

  03.07.2020, 21:21

  Duda najlepszy kandydat na prezydent od

  Prawda jest taka że w końcu mamy porządnego wspaniałego uczciwego Prezydenta RP ,i musimy zrobić wszystko żeby wygrał.Ludzie jednoczcie się i idźcie głosować na Dude ,bo to szansa na rozwój na kolejne lata.Szansa na lepsze jutro i godne życie... to Rodzina na pierwszym miejscu !!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • -4

  ja_gość_gość_gość

  04.07.2020, 00:08

  Lola, ty trollu za 2 zeta od wpisu. Spójrz w lustro.

  Cytuj
  IP: 5.184.xx8.xx0 
  +2

  Ewa_gość_gość

  04.07.2020, 09:56

  Trolle za 1 zet !

  Polacy i Polki mieszkający na zachodzie Europy głosują na Rafała Trzaskowskiego człowieka z kręgosłupem moralnym! Duda to gwarant służalczości o.Rydzyka i prezesa Kaczyńskiego - człowiek bez kręgosłupa moralnego - Ciemnogród !!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx6 
 • +3

  wyborca 2020_gość_gość_gość

  03.07.2020, 23:08

  "Duda to najgorszy prezydent w dziejach RP! Nikt inny tak nie dzielił Polaków i nie łamał konstytucji! Nigdy więcej dudy! Każdy będzie lepszy od niego, nawet menel spod kibla!"

  uwazaj sobie czlowieku i nie porownuj glowy panstwa do meneli z pod budki .Obecny PREZYDENT to osoba lojalna ,ambitna wyksztalcona wszechstronnie ,ktora posiada wysoka kulture osobista jak rowniez polityczna ,ktora godnie reprezentuje Panstwo Polskie.Takie porownanie to tylko maga wypowiadac osoby w kategoriach przeciwnikow politycznych badz osoby o zanizonym swiatopogladzie nic soba nie reprezentujace i analfabeci co o polityce i zadaniach PREZYDENTA nic nie wiedza tylko do takich porownan sa zdolni. BELE kto i byle co pisze i tyle.

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx4 
 • +2

  Pis_gość

  04.07.2020, 01:15

  Nic nie rozumiesz!

  Andrzej duda jest dobrze wykształcony i bardzo inteligentny, potrafi rozmawiać z ludźmi - nigdy tego nie negowałem. Kiedyś nawet na niego zagłosowałem. Czas jednak pokazał, że nie sprawdził się w roli prezydenta, gdyż działa pod presją Kaczyńskiego i dlatego uważam, że każdy będzie lepszy od niego. To jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Ja daje szansę każdemu, Andrzej duda swoją zmarnował. Sondaże pokazują, że ludzi podzielających moje zdanie jest więcej, ale poczekajmy na ostateczne wyniki głosowania.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx0 
  +6

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  04.07.2020, 09:58

  Mieszane uczucia !!

  Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli, a jak się wypowiada wrażenie znika !!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx6 

  tczewianin _gość_gość_gość

  04.07.2020, 13:18

  most

  Czy Andrzej Duda jest dobrze wykształcony i inteligentny? - mam wątpliwości. Tytuł doktora nauk prawniczych o niczym nie świadczy. O jego wiedzy, wykształceniu wypowiedzieli jego nauczyciele z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co do lojalności, tak jest bardzo lojalny wobec Kaczyńskiego I PiS-u. O kulturze osobistej najlepiej świadczą jego ostatnie wypowiedzi na wiecach wyborczych ale nie tylko wcześniejsze też. Kultura polityczna też wątpliwa, chyba że w stosunku do Trumpa. A w sprawie mostu, przecież za jego przebudową w obecnym kształcie wypowiadali się działacze PiS ze starostą Dzwonkowskim, Smolińskim i innymi przed wyborami parlamentarnymi, samorządowymi. Smoliński tylko obiecuje, że coś załatwi a tak zdaje się, że mało może albo nie ma chęci. Był przecież wiceministrem infrastruktury w obecnym rządzie, gdzie mógł załatwić najwięcej. A most należało wyremontować kładąc nową jezdnię bez tych wszystkich fanaberii i byłoby po kłopocie.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx8.xx5 
 • -3

  Lopo_gość_gość

  04.07.2020, 12:01

  Halo, czy nie wybraliście prezydenta z po? Widać tak potrafią rządzić. Po to inaczej zlewki po innych partiach. A zapomniałem ,przecież po już rządziło z dużym na czele. Dlaczego wtedy nie plakaliscie o most?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx4.xx0 
 • tczewianin _gość_gość

  04.07.2020, 12:58

  most

  "KODziarzu przestań bredzić i pomawiać. Te wasze hasełka śmieszą i budzą politowanie. Non stp plucie jadem, ile można tego bełkotu słuchać?"

  Chyba coś ci się pomieszało z tym non stop pluciem jadem. Najlepszym przykładem plucia jadem są m. in. p.p. Kaczyński, Brudziński itp.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx5 
 • +4

  Pan _gość

  04.07.2020, 20:05

  "A kto używa słów : jesteście kanaliami? Cała Polska z was się śmieje - komuniści i złodzieje? Chamska chołota? Spieprzaj dziadu, itp. No kto? Kaczyński! Głosując na Dudę, głosujesz na Kaczyńskiego! Nigdy więcej PIS i dzielenia Polaków, obrażania i łamania konstytucji!"

  Bo prawdę powiedział! Nie tyczyło się to zwykłych ludzi a tej chołoty z PO w Sejmie, ale każdy odbiera to jak mu wygodniej

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx8.xxx 
 • Gośc_gość_gość_gość_gość

  04.07.2020, 20:47

  UJAWNIAMY !!!

  Duda katolik , prezydent niektórych , łamiący konstytucję i uniewinniający gwałciciela niepełnoletniej dziewczyny - to duma elektoratu PiS i katolików głosujących na niego ! Czy tym dajecie wy Polki głosując na Dudę przyzwolenie !??

  Cytuj
  IP: 188.147.xx2.xx0 
  -1

  master_gość

  04.07.2020, 20:49

  Koń by się uśmiał

  Prawdę ? Jaką prawdę ? Prawdę Kaczyńskiego?? Nie rozśmieszaj mnie ! Takie zachowanie to objaw braku szacunku i prostactwa. A ty w tym monecie nazywasz opozycję hołotą ! Niczym niczym się nie różnisz od starych komuchów !

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -3

  Lola_gość_gość

  04.07.2020, 22:26

  Do Ewki i do JA

  Trolle to chyba Wy jesteście!!! Możemy się spotkać nad Wisłą zapraszam na spotkanie że mną i na rozmowę i ciekawe czy mnie obrazicue na zywo takie chojraki

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • +1

  Wybory_gość_gość

  05.07.2020, 09:08

  Nie dla Dudy głos wyborczy

  Oddając głos wyborczy na p.Dudę to głosujesz tym samym na Kaczyńskiego i na jego nową elitę, więc mego głosu wyborczego nie dostanie, poza tym jest najgorszym prezydentem w naszej historii a propo to jest prezydent jednego człowieka Kaczyńskiego Ps widzę, że pojawili się do akcj iPiSmaki darmozjady do pracy pasożyty

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx8 
 • +1

  Wybory_gość

  05.07.2020, 13:57

  Spieprzaj dziadu

  Każdy ma prawo głosu i byc gospodarzem zapraszajac każdego dla dobra obywateli nie włączając do tego machinej politycznej mafii, jaka jest partia PiS

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xx5 
 • Grzegorz_gość

  07.07.2020, 11:02

  Andrzej duda

  Co wy chcesie od naszego prezydenta to jest dobry człowiek on nam dał tysionc złoty i morzemy kupić teras dużo żeczy. Ja tam bende na niego glosować.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.