W minionym roku 608 sygnałów wpłynęło na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu tczewskiego. To narzędzie, które łączy obywateli i Policję w wspólnym wysiłku na rzecz bezpiecznej przestrzeni dla nas wszystkich.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, które pozwala społeczności zgłaszać i śledzić różnorodne zagrożenia.
KMZB to nie tylko zestawienie danych, to wspólna praca społeczeństwa i Policji nad poprawą naszej codzienności.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, które pozwala społeczności zgłaszać i śledzić różnorodne zagrożenia.
- W 2023 roku na terenie powiatu tczewskiego odebraliśmy 608 zgłoszeń od obywateli. Spośród nich 359 potwierdzili policjanci, co dowodzi o skuteczności współpracy społeczeństwa i służb mundurowych. Najczęstsze zgłoszenia (356) dotyczyły wykroczeń drogowych, co podkreśla, jak ważne jest bezpieczeństwo na naszych drogach. Pozostałe 252 zgłoszenia związane były z kwestiami porządkowymi, zazwyczaj związanymi z lokalnym otoczeniem mieszkańców. Korzystając z mapy, społeczność bierze czynny udział w budowaniu bezpiecznej przestrzeni. Należy jednak podkreślić, że narzędzie to nie zastępuje zgłoszenia pilnych interwencji. W sytuacjach nagłych zawsze należy korzystać z tradycyjnych kanałów alarmowych (112). - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
KMZB to nie tylko zestawienie danych, to wspólna praca społeczeństwa i Policji nad poprawą naszej codzienności.
- Zachęcamy do aktywnego korzystania z tego narzędzia, które pozwala razem tworzyć bezpieczną przyszłość. - dodaje policjantka.
Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Kronika policyjna
Kronika policyjna
Wydarzenia kryminalne w Tczewie, wypadki, akcje policji, porady, pościgi, procesy sądowe, rozboje, morderstwa
Komentarze (6) dodaj komentarz
xxx_gość
10.01.2024, 21:38
Co z tego, że jest zgłaszane jak nikt nie reaguje...
OdpowiedzObi_gość_gość
10.01.2024, 22:54
Kraj Katolicki
To jest kraj Katolicki nikt nie grzeszy i nie pod puer dala... więc po co to utrzymywać
OdpowiedzMam pytanie_gość
11.01.2024, 04:59
Do prezydenta miasta
Jak to jest że picie piwa za garażem schowany aby postronni ludzie nie widzieli a tym bardziej dzieci jest uznane za picie alkoholu w miejscu publicznym za co grozi 100 zł ale już picie niegdyś w galerii kociewskiej alkoholu na przeciwko miejsca do zabaw dla dzieci( tkz. kulki) i obok wejścia do kina już nie jest spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym tylko dlatego że ktoś zapłacił za koncesję? Ja się pytam?
Odpowiedzrgfb_gość
11.01.2024, 10:11
Takie sobie urządzili prawo urzędasy
Cytujqq_gość
11.01.2024, 06:12
359 zgłoszeń to wcale nie jest tam jakas imponująca liczba . zaledwie 59%. z taką frekwencją nasi zdolni policjanci pracowały nad sprawami które mieli wyłożone na talerzu
OdpowiedzGeajer_gość
11.01.2024, 17:50
359 to oni sprawdzili, reszta pozostala olana. Spojrzcie na ta mape, niektore zgloszenia wisza tam nawet rok.
Cytuj