"Zaprószenie ognia" - spłonęło 0,5 ha lasu i 4 ha nieużytków

Tczew - "Zaprószenie ognia" - spłonęło 0,5 ha lasu i 4 ha nieużytków
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 26. marca do 1. kwietnia zanotowano łącznie 52 zdarzenia, z czego 38 stanowią pożary, zaś 14 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

27.03.2012 Widlice, gm. Gniew

Około 0,5 ha młodnika bukowego i ściółki leśnej uległo spaleniu na wskutek zaprószenia ognia przez osoby dorosłe. Pożar ugaszono przy pomocy prądów gaśniczych i tłumnic. W działaniach gaśniczych brały udział 1 zastęp z JRG w Tczewie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP w Gniewie, Opaleniu i Kol. Ostrowickiej

28.03.2012 Tczew, ul. Rokicka

Najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia przez osoby dorosłe doszło do pożaru traw na powierzchni ok. 4 ha. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej, które przy pomocy prądów gaśniczych i tłumnic ugasiły pożar. Gaszenie pożaru utrudniał silny wiatr, który bardzo mocno rozprzestrzeniał ogień. W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy z JRG w Tczewie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP w Swarożynie, Miłobądzu, Gniszewie i Rokitkach.

31.03.2012 Rudno, ul. Tczewska

Najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu Fiat Cinquecento. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki zastały samochód objęty w całości pożarem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG w Tczewie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP w Pelplinie i Rudnie.

W/w okresie odnotowano 31 wyjazdów do palących się traw.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • zal_gość

  06.04.2012, 20:55

  !!!

  strazacy przyjechali naj**ani w h** ! ustali sie 50m od plonacego samochodu i chcieli go gasic woda !

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.