Ładniej na Bajkowym

Wokół stawu został ułożony chodnik (fot. tcz.pl)
Tczew - Ładniej na Bajkowym
Utwardzony ciąg spacerowy pojawił się ostatnio na tczewskim osiedlu Bajkowym. Wybrukowana ścieżka okala jeden z dwóch stawków, stanowiących atrakcję wciąż rozbudowującego się osiedla. Magistrat planuje dalsze rozwijanie terenów zielonych w tym rejonie miasta, ale urzędnicy nie ukrywają, że czas realizacji zadań zależy od tego, czy w przyszłorocznym budżecie uda się uzyskać jakieś oszczędności.

Przechadzający się piesi przyglądają się taplającym się w stawku kaczkom, a ptaki z zainteresowaniem patrzą na spacerowiczów, którzy ostatnio nie muszą grzęznąć w błocie, żeby nakarmić pływające zwierzęta - żywą ozdobę osiedla. Niedawno oddano do użytku ciąg spacerowy okalający drugi z osiedlowych stawków - magistrat już przymierza się do realizacji kolejnych etapów tworzenia terenów zielonych na rozbudowującym się osiedlu:

- Zleciliśmy wykonanie projektu zagospodarowania części Bajkowego sąsiadującej z folwarkiem - mają tam zostać zamontowane urządzenia zabawowe, powstaną alejki. Nie wiadomo, czy przyszłoroczne środki budżetowe pozwolą na wykonanie zadania, ale może w budżecie znajdą się jakieś oszczędności i wtedy będziemy mogli ruszyć. - wyjaśnia Krzysztof Witosiński, naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych UM.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Przypomnijmy, że zmiany na osiedlu Bajkowym następują stopniowo - m. in. w 2008 roku tamtejsi mieszkańcy wnioskowali o utwardzenie wydeptanego ciągu pieszego, pomiędzy marketem "Lidl" i ul. Kubusia Puchatka. Prośbę mieszkańców wysłuchano - pojawił się łącznik i ławeczki, a pobliskie oczko wodne uatrakcyjniła fontanna.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +1

  Saper_gość

  15.12.2009, 07:03

  Kaczki

  Czemu kaczki zawsze musza taplac sie w blocie...?

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx8 
 • +1

  _gość

  15.12.2009, 08:01

  ... szkoda jednak, że przy okazji nie uprzątnięto stawku wyciągając z niego pływające śmieci ...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xxx.xx4 
 • -1

  a_gość

  15.12.2009, 12:30

  Nie narzekajcie. Miasto w porównaniu do deweloperów, którzy tylko zgarniają kasę robi bardzo dużo. Deweloperzy gorzej niż w PRLU nie są w stanie zapewnić podstawowych potrzeb jakimi są parking i choć jedna piaskownica... o natłoku budynków na jednej działce nie wspominając, oczywiście spora w tym wina miejskiego architekta i miasta który na to pozwala, no cóż.... polska o to, głupi są tylko ludzie którzy nie egzekwują swoich praw... np domagając się przewidzianych prawem miejsc parkingowych (1miejsce na 1 mieszkanie)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • a my ? _gość

  15.12.2009, 16:18

  Oczywiście badzo milo, że Bajkowe pięknieje ale co z innymi zaniedabanymi dzielnicami, gdzie nic nie robi się od lat ....?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx6 
 • gość_gość

  19.07.2011, 22:34

  osiedla

  zgadzam się z tym komentarzem,na garnuszewskiego przy blokach wyzwolenia a wieżowcami to się doprosić nie można aby postawili piaskownicę i ławeczki,,mieliśmy kiedyś to nam zabrano,i trzeba z dziećmi chodzić aż na bulwar,a przy naszych domach to się tylko psy załatwiają,cholera mnie bierze jak na to patrzę,nawet starsi ludzie nie mają gdzie odpocząć ,muszą niesprawne osoby schodzić schodami na ławkę przy głównej ulicy i wdychać spaliny samochodów.

  Cytuj
  IP: 95.41.xx6.xx5 
 • -1

  TYlko_gość

  15.12.2009, 20:56

  Bajkowe

  zauważam tendencje , że co by nie zostało zrobione na " Bajkowym " to mieszkańcy zawsze niezadowoleni inne dzielnice czekają i nikt na bajkowym nie zauważa , że czekają nawet 30 lat na drogę - asfalt , utwardzenie czy plac zabaw ,ściezki rowerowe proste chodniki itd ..., a na bajkowym WSZYSTKO od zaraz zawsze mało !!!!!!!!!!! Trochę pokory

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx9 
 • -1

  BAJKOWY_gość

  16.12.2009, 10:35

  FAJNIE SIĘ ROBI ALE NIE MA GDZIE PARKOWAĆ!

  Dziekuję, Dziekuję, Dziękuję.... w końcu mam gdzie chodzić z dziećmi... wszystko jest SUPER! Tylko dlaczego nie mam gdzie parkować? Czy to jest tak trudno wygospodarować miejsce na parking skoro to miejsce faktycznie tam jest. Pomiędzy blokami na Andersena 1( mały parking ) i 2 ( duzy parking ), a ulicą Kociewską są pasy zieleni z których mozna zrobić parkingi ale nikomu się nie chce. Pewnie stara śpiewka o zagospodarowaniu terenu wciąż jest w mocy, a my niedługo będziemy parkować na placu zabaw ale to chyba nikomu nie przeszkadza bo miasto zarobi nasyłając Straż Miejską.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx2 
 • -1

  lolo_gość

  08.01.2010, 15:01

  czerwonego kapturka poszerzyć,a nie o kaczkach.

  chodnik szerszy od jezdni.brawo dla fachowców.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.