Przy rozerwanym piecu i płonącym oleju

Straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Przy rozerwanym piecu i płonącym oleju
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 7. do 13. grudnia zanotowano łącznie 17 zdarzeń, z czego 10 stanowią pożary, zaś 7 miejscowe zagrożenia.

10. grudnia, godz. 18:00, Pólko, gm. Pelplin
Na miejscu zgłoszenia zastano zadymienie na klatce schodowej oraz w piwnicy w budynku wielorodzinnym. Pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzili przyczynę zadymienia. Okazało się, że został rozerwany piec, który odleciał od komina i instalacji wodnej, co spowodowało zadymienie pomieszczeń. W piecu dogaszono żar. Pomieszczenia piwniczne przeszukano pod względem przebywania osób oraz pod względem uszkodzeń budynku. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Pelplin oraz zastęp SLOp JRG.

12. grudnia, godz. 12:20, Pelplin, Plac Grunwaldzki
Do powiatowego stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu. Po przyjeździe jednostek na miejsce zgłoszenia zastano pożar oleju spożywczego w garnku pozostawionego na kuchence gazowej oraz okapu kuchennego. Użytkownik mieszkania zabrany został do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Pożar został ugaszony przez podanie jednego prądu gaśniczego proszku na palący się olej. W akcji brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia