Wpadł do rowu podczas gwałtownych opadów śniegu

Akcja zima (fot. tcz.pl)
Tczew - Wpadł do rowu podczas gwałtownych opadów śniegu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 9. do 15. stycznia zanotowano łącznie 24 zdarzenia, z czego 12 stanowią pożary, a kolejne 12 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

10.01.2012 r. Szprudowo - pożar sadzy w kominie

Brak czyszczenia przewodów kominowych był przyczyną zapalenia się sadzy w kominie budynku wielorodzinnego. Palącą się sadzę usunięto za pomocą czyszczaka kominiarskiego, jednak aby ją wydobyć z przewodu, strażacy zmuszeni byli do wykucia otworu w miejscu zamurowanych drzwiczek rewizyjnych w kominie. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Tczew oraz 2 zastępy z OSP w Gniewie.

15.01.2012r. Rudno, droga krajowa nr 91 - samochód w rowie

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali samochód osobowy znajdujący na boku w przydrożnym rowie. Przyczyną wypadku było niedostosowanie się kierującego do warunków panujących na drodze. Po wykonaniu dostępu do auta, postawiono pojazd na koła i przeciągnięto na pobliski parking. Kierujący nie odniósł większych obrażeń. Działania utrudniały duże opady śniegu. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP w Pelplinie.

14.01.2012r. Nowy Dwór, działania przeciwpowodziowe

Jeden zastęp z JRG w Tczewie brał udział w usuwaniu skutków przyboru wód na terenie powiatu nowodworskiego.
Drukuj
Prześlij dalej