W Rudnie zbudują Centrum Kulturalne

Podczas podpisania umowy na Budowę Centrum Kulturalnego w Rudnie (fot. RTI Pelplin)
Tczew - W Rudnie zbudują Centrum Kulturalne
W podtczewskim Rudnie powstanie Centrum Kulturalne. Będą w nim mogli spotykać się mieszkańcy wsi, by integrować się i obcować z kulturą i rozrywką. Zadanie ruszy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podpisał już umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą "Budowa Centrum Kulturalnego dla wsi Rudno wraz z infrastrukturą". Wykonawcą zadania jest firma "Seb - Inwest" Sebastian Paluchowski z Pelplina, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, przedstawiciel wykonawcy Mariusz Paluchowski, sołtys wsi Rudno Wojciech Cabaj oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnie.

- Zadanie będzie realizowane dzięki podpisanej w maju ubiegłego roku przez Burmistrza umowy o dofinansowanie projektu w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 - 2013 (tzw. "Leader"). Obiekt, którego budowa rozpocznie się w najbliższych dniach przy ul. Kościelnej w Rudnie, zostanie oddany do użytkowania do końca sierpnia 2012 r. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 61 proc. wartości całej inwestycji. Warto wspomnieć, że swój wkład finansowy w realizację zadania zadeklarowała Ochotnicza Straż Pożarna w Rudnie. - wyjaśnia Nina Wilkos z Referatu ds. Promocji i Informacji UMiG Pelplin - W ramach projektu zostanie wybudowane jednokondygnacyjne, niepodpiwniczone Centrum Kulturalne. Do budynku zostanie wykonany m. in. podjazd dla niepełnosprawnych a także podłączone zostaną niezbędne przyłącza i instalacje (elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne, centralnego ogrzewania). Budynek zostanie wyposażony w meble pozwalające na rozpoczęcie działalności centrum i wypełnienie celu projektu. Będą to m. in. stoły z krzesłami, regały książkowe, sztalugi na obrazy, czy gra świetlicowa "Piłkarzyki". Cały obiekt będzie ogrodzony, a teren zagospodarowany zostanie zielenią.

Jest to kolejny po budowie Centrum Kulturalnego we wsi Wielki Garc oraz skweru rekreacyjnego w Lignowach Szlacheckich projekt inwestycyjny współfinansowany ze środków PROW, realizowany na terenie gminy Pelplin. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie kompleksu boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkół w Rajkowach, a także budowie skateparku w Rożentalu. Zakończenie tych inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Dariusz_gość

  17.01.2012, 14:35

  Dla mieszkańców

  Tak,niech w końcu zrobią coś w tym Rudnie co te żury znikną ze sklepów i będą mieli gdzie iść,bo siedzą i pierdzą w kratę od piwa z butelką w ręku a najlepiej to by do siatki zajrzeli !! Masakra

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx3.xx1 
 • +1

  _gość

  18.01.2012, 08:52

  Centrum Kulturalne dla "tych spod sklepu"?? To nie będzie bar tylko miejsce dla dzieci i młodzieży!!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.