Osiedle Staszica. Będzie miejsce do rekreacji

Osiedle Staszica (fot. Krzysztof Gierszewski)

odbyło się
01
12.2016
Czwartek
Tczew - Osiedle Staszica. Będzie miejsce do rekreacji
Na działce pomiędzy ulicami Flisaków, Spółdzielczą i Okrętową ma powstać skwer rekreacyjny. W projekcie przyszłorocznego budżetu zabezpieczono 400 tys. zł na ten cel.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że nowe miejsce do wypoczynku powstanie na osiedlu Bajkowe-Piotrowo (więcej na ten temat tutaj - Bajkowe Piotrowo. Mieszkańcy będą mieli nowe miejsce rekreacji ). Teraz wiadomo, że ratusz planuje w przyszłym roku stworzyć miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców. Na obszarze pomiędzy ulicami: Flisaków, Spółdzielczą i Okrętową zaprojektowano ścieżki piesze (spacerowe) przebiegające w różnych kierunkach i łączące miejsca o przeznaczeniu rekreacyjno - sportowym. Centrum działki stanowią tory do jazdy na rowerze (typu pumptrack) otoczone torem do jazdy na łyżworolkach. Wokół nich zaprojektowano resztę elementów sportowo - rekreacyjnych.

- Przy istniejącym placu zabaw, w północno - wschodniej części działki powstał plac z urządzeniami zewnętrznymi do ćwiczeń fizycznych typu street workout. Niedaleko niego zaprojektowano zespół boisk - boisko do gry w siatkówkę oraz boisko do gry w koszykówkę. W części zachodniej działki, od ulicy Partyzantów planuje się stworzyć boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej. Południową część działki przeznaczono głównie na strefę wypoczynku. Pomiędzy alejkami zaprojektowano tereny zieleni urządzonej (kolorowe byliny wieloletnie, mieszanki zielonych traw ozdobnych, mieszanki kolorowych traw ozdobnych). Reszta terenu będzie porośnięta trawą z mieszanek sportowych do intensywnego użytkowania oraz nasadzeniami tj. drzewa np. surmia katalpa, dęby i zimozielone krzewy liściaste np. bukszpan. Dodatkowo teren wyposażono w elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Urzędnicy dodają, że od ulicy Spółdzielczej doprojektowano do istniejącego parkingu 10 miejsc postojowych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  Ciech_gość

  01.12.2016, 00:24

  Murem ogrodzic osiedle

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx5.xx3 
 • 01.12.2016, 05:36

  Ale po co lepiej coś innego i gdzieś indziej bo tam nie mieszka normalne towarzystwo

  Odpowiedz
  IP: 46.212.xxx.xx5 
 • +1

  Andrzej_gość

  01.12.2016, 09:37

  Przecież tam już jest boisko "Orlik" więc po co kolejne?

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
 • +1

  Andrzej_gość

  01.12.2016, 09:48

  A monitoring też zaprojektowano? Czy tylko Suchostrzygi i Stare Miasto!

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
 • DzikiLolo_gość

  01.12.2016, 11:30

  A ja bym chciał taka okrągła wiate z miejscem na ognisko ! Co by mozna bylo posiedziec przy ognisku nawet w zimowy wieczor.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx0 
 • nati_gość

  01.12.2016, 11:41

  bardziej jest potrzebna droga z ul. Głowackiego w stronę Śliwin, a kiedy na tę inwestycję znajdą się pieniądze????

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia