Ocieplą internat przy "ekonomiku"

W internacie zostaną m. in. wymienione okna (fot. tcz.pl)
Tczew - Ocieplą internat przy "ekonomiku"
Ruszają prace termomodernizacyjne w internacie przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Nastąpiło już otwarcie ofert na wykonawcę robót. Do przetargu zgłoszono łącznie siedem ofert - ostatecznie wybrano firmę ZUH Sław Bud z Owadowa. Prace rozpoczną się w połowie grudnia.

W budżecie Powiatu na rok 2010 na realizację tego zadania zabezpieczono kwotę ponad 900 tys zł. Roboty będą dotyczyły budynku o łącznej powierzchni 14 559,5 m2.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Zakres planowanych prac termomodernizacyjnych obejmuje m. in. wymianę całej starej drewnianej stolarki okiennej, ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych popularną metodą BSO, wykonanie elewacji z cienkowarstwowej wyprawy tynkarskiej, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, docieplenie stropodachu, wymianę instalacji odgromowej i uziemiającej i modernizację systemu grzewczego- m.in. poprzez wykonanie instalacji solarnej na bazie kolektorów słonecznych - wylicza Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa tczewskiego starostwa powiatowego.

W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym powiatu zaplanowano na rok 2011 wykonanie robót termomodernizacyjnych w kompleksie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. W roku 2012 prace takie planuje się przeprowadzić w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie oraz w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

- Termomodernizacja polega na wprowadzeniu w budynku takich zmian, które spowodują, że ciepło nie będzie nadmiernie uciekało, co w konsekwencji zmniejszy zużycie energii, czyli obniży koszty energochłonności budynku. Dzięki przeprowadzonym pracom poprawi się również komfort cieplny internatu oraz wygląd samego budynku - dodaje Józef Puczyński, starosta tczewski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +5

  tcz45

  15.12.2010, 05:10

  dlaczego w zimie

  Czyż takich prac nie powinno się wykonywać w lecie. Ostatnio widziałem jak na dachu dworca PKP w Tczewie zakładają instalację przeciw burzową. W takie śniegi i mróz. Jakby w lecie nie było na to czasu i pieniędzy...Oj Polsko co ty za dziwnym krajem jesteś....

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  hehehe

  15.12.2010, 08:04

  ...

  zaplanowano na 2011 - czyli ruszą wiosna :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Karolina_gość

  15.12.2010, 14:55

  ...

  Przepraszam was bardzo ale Ci uczniowie, którzy tam teraz przebywają mają marznąć całą zimę i czekać na wiosnę za rozpoczęciem prac remontowych ? Wnętrze budynku zostało już wyremontowane teraz czas na zewnętrzna część, wcześniej może i nie było pieniędzy, ale teraz są i ludzie zobowiązali się to wykonać. Nie powinniście nic do tego mieć.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx8 
 • +2

  lukee

  15.12.2010, 18:35

  Po pierwsze w takim mrozie klej będzie im zamarzał we wiadrach. Po drugie jeśli się trochę ociepli to współczuje tym, którzy będą to ocieplenie robić. Doskonale wiem, że praca na dworze w takich warunkach do przyjemnych nie nie należy. Poza tym - co to za beznadziejne zdjęcie? Ciężko było zrobić nawet dziś aktualne?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • docieplacz_gość

  15.12.2010, 18:32

  brud

  metoda popularna, co brzydkie oblepimy styropianem troche farby i pelen zachwyt jak tu teraz pieknie

  Odpowiedz
  IP: 84.202.xx5.xx0 
 • danny_gość

  15.12.2010, 18:52

  No wkońcu

  no ale coś się ruszyło w ekonomiku i koło niego :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.