135 305 listów w obronie praw człowieka w Polsce - 1066 w Tczewie

Uczestnicy maratonu spotkali się w "Zebrze"
Tczew - 135 305 listów w obronie praw człowieka w Polsce - 1066 w Tczewie
Sukcesem zakończył się w Tczewie tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Uczestnicy tczewskiego Maratonu , który odbył się w dniach 11.-12. grudnia w Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra", napisali 366 listów. W tegorocznym Maratonie brali udział także uczniowie Gimnazjum w Nowym Stawie (700 listów). Łączny wynik akcji organizowanej przez Lokalną Grupę Amnesty International w Tczewie to 1066 listów - 31 wynik w kraju.

W czasie Maratonu przez 24 godziny pisano ręcznie listy w obronie osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- W tym roku pisaliśmy apele do władz m.in. o uwolnienie chińskiej obrończyni praw kobiet Mao Hengfeng, birmańskiej opozycjonistki Su Su Nway i pakistańskiej chrześcijanki zagrożonej karą śmierci za "bluźnierstwo wobec proroka Mahometa". Pisaliśmy o zapewnienie bezpieczeństwa meksykańskiego księdza Alejandro i Normy Cruz - gwatemalskiej działaczki walczącej z przemocą wobec kobiet. - wyjaśnia Sławomir Chodorowicz z Alternatywnego Centrum Kultury "Zebra". - Dziękujemy wszystkim piszącym i wspierającym akcję.

Listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane można pisać przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji na www.amnesty.org.pl , aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji. Amnesty International można wspierać na wiele innych sposobów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od osób skupionych w Lokalnej Grupie Amnesty International (kontakt: Paulina Jabłonowska - e-mail: aitczew@gmail.com , tel. 0606603461).
Maraton współfinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • uhahany_gość

  15.12.2010, 10:36

  prawda jest taka, że w naszym mieście maraton w tym roku nie cieszył się dużą popularnością. gdyby nie Gimnazjum w Nowym Stawie to wynik nie byłby imponujący. niestety panujący pogląd wśród obywateli jest taki że to pisanie nic nie daje. tymczasem według statystyk co 3 więzień sumienia zostaje zwolniony na skutek tej akcji. bardzo się ucieszyłem na wiadomość, że kilka osób w sprawach których pisałem listy w zeszłym roku zostało zwolnionych z więzień. dlatego zachęcam do pisania i mam nadzieję że w przyszłym roku już w szerszym gronie napiszemy w trakcie maratonu o wiele więcej listów. PS. list można było również napisać bezpośrednio do ofiary, co moim zdaniem daje dużo siły i nadziei tym ludziom;)

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx3.xx4 
 • aga_piet

  15.12.2010, 22:04

  W zeszłym roku więcej ludzi pisało, bo jednocześnie odbywał się koncert Świetlików.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia